ქეთევან ციხელაშვილმა შვედ ხალხს მიუსამძიმრა
ქეთევან ციხელაშვილმა სტოკჰოლმში მომხდარი ტერაქტის გამო  შვედეთის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს,  მარტინა ქვიქს მიუსამძიმრა.
„გამოვხატავ ღრმა მწუხარებას მომხდარი შემზარავი ტრაგედიის გამო, რომელმაც უდანაშაულო ადამიანების სიცოცხლე იმსხვერპლა. ვუთანაგრძნობ შვედეთის სახელმწიფოს,  შვედ ხალხს და დაღუპულთა ოჯახებს. ჩვენ თქვენთან ერთად ვდგავართ ამ მძიმე ჟამს. ერთად დგომა არის ის ძლიერი იარაღი  ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლაში, რომელიც  არ მისცემს მას  საშუალებას  დათესოს შიში და წაგვართვას მომავლის იმედი“, ნათქვამია სახელმწიფო მინისტრის ჩანაწერში, რომელიც მან საელჩოში გახსნილ სამძიმრის წიგნში დატოვა.
შვედეთის სამეფოს დედაქალაქში 7 აპრილს სატვირთო ავტომობილი სავაჭრო ცენტრში გამვლელებს დაეჯახა. დაღუპულია 4,  დაშავებულია 15 ადამიანი. მომხდარი შვედეთის მთავრობამ ტერაქტად შეაფასა.

Ketevan Tsikhelashvili offered condolences to the people of Sweden
Ketevan Tsikhelashvili offered condolences to the Swedish ambassador, Martina Wide Arcadia because of the terrorist attack in Stockholm.
"I express deep regret over this terrible tragedy, which has claimed the lives of innocent people. I offer condolences to the Swedish government, the Swedish people and the families of the victims. We stand with you in these difficult times. Such unity is a powerful weapon in the fight against terrorism, which will not give to terrorism the opportunity to sow fear and rob our hope for the future", - wrote the State minister in the book of condolence opened in the Embassy.
A man drove a stolen beer truck into a crowd of people in a popular shopping district in Stockholm on April, 7 and then rammed it into a department store, killing four people and injuring 15 others in an attack that unleashed bloodshed and panic on the streets of another European capital. The Government of Sweden qualified it as a terrorist attack.