ქეთევან ციხელაშვილმა შვედ ხალხს მიუსამძიმრა
ქეთევან ციხელაშვილმა სტოკჰოლმში მომხდარი ტერაქტის გამო  შვედეთის სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს,  მარტინა ქვიქს მიუსამძიმრა.
„გამოვხატავ ღრმა მწუხარებას მომხდარი შემზარავი ტრაგედიის გამო, რომელმაც უდანაშაულო ადამიანების სიცოცხლე იმსხვერპლა. ვუთანაგრძნობ შვედეთის სახელმწიფოს,  შვედ ხალხს და დაღუპულთა ოჯახებს. ჩვენ თქვენთან ერთად ვდგავართ ამ მძიმე ჟამს. ერთად დგომა არის ის ძლიერი იარაღი  ტერორიზმის წინააღმდეგ ბრძოლაში, რომელიც  არ მისცემს მას  საშუალებას  დათესოს შიში და წაგვართვას მომავლის იმედი“, ნათქვამია სახელმწიფო მინისტრის ჩანაწერში, რომელიც მან საელჩოში გახსნილ სამძიმრის წიგნში დატოვა.
შვედეთის სამეფოს დედაქალაქში 7 აპრილს სატვირთო ავტომობილი სავაჭრო ცენტრში გამვლელებს დაეჯახა. დაღუპულია 4,  დაშავებულია 15 ადამიანი. მომხდარი შვედეთის მთავრობამ ტერაქტად შეაფასა.

Кетеван Цихелашвили выразила соболезнование народу Швеции
Кетеван Цихелашвили выразила соболезнование Мартине Квик - Чрезвычайному и Полномочному Послу Королевства Швеции в Грузии. «Выражаю глубокое сожаление по поводу этой страшной трагедии, которая унесла жизни невинных людей. Выражаю соболезнование государству Швеции, народу Швеции и семьям погибших. Мы с вами в эти трудные времена. Вместе мы сильное оружие в борьбе против терроризма, мы не позволим терроризму посеять страх и лишить нас надежды на будущее», сказано в записи государственного министра в книге соболезнований, которая открыта в посольстве Швеции в Грузии.
7 апреля текущего года, в столице Королевства Швеции, грузовик врезался в прохожих торгового центра. 4 убитых, 15 раненых. Правительство Швеции квалифицировало произошедшее терактом.