ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ ეზიდებს ჩარშამა სარსალეს დღესასწაულს ულოცავს
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ ეზიდებს "ჩარშამა სარსალეს" დღესასწაულს ულოცავს.
„გულითადად გილოცავთ ამ უძველეს დღესასწაულს, რომელიც ახალი წლის, ახალი სიცოცხლის დაწყების მაუწყებელია. გისურვებთ მშვიდობას და ჯანმრთელობას. ეს წელი ყოფილიყოს ახალი წარმატებების საწყისი და კეთილდღეობის მომტანი თქვენი ოჯახებისთვის და მთლიანად ჩვენი ქვეყნისთვის. “- აღნიშნავს სახელმწიფო მინისტრი.
"ჩარშამა სარსალე" ეზიდთა უმთავრესი დღესასწაულია და ახალი წლის დადგომას აღნიშნავს. იგი განახლების, გაზაფხულის დადგომისა და ნაყოფიერების სიმბოლოა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили поздравила езидов проживающих в Грузии с праздником “Чаршама сарсале”.
«Сердечно поздравляю Вас с древним праздником, который предвещает начало нового года, новой жизни. Желаю вам мира и здоровья. Пусть Новый год будет началом новых успехов и благополучия для ваших семей и нашей страны», - отметила государственный министр.
«Чаршама сарсале» - это главный праздник езидов, который означает начало Нового года. Праздник является символом обновления, начала весны и плодородия.