ქეთევან ციხელაშვილი ლუკ დევინს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ევროპის საგარეო ქმედებათა სამსახურის ევროპისა და ცენტრალური აზიის მიმართულების დირექტორის მოადგილეს ლუკ დევინს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა ლუკ დევინს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობა და საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო მიდგომები გააცნო.
სახელმწიფო მინისტრმა ისაუბრა შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის პრიორიტეტებზე, ამ მიმართულებით უკვე გადადგმულ და დაგეგმილ ნაბიჯებზე, არსებულ გამოწვევებზე. მან ხაზგასმით აღნიშნა ევროკავშირის ჩართულობისა და მხარდაჭერის მნიშვნელობა სამშვიდობო პროცესში.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the Head of the European Commission Trade Directorate Luke Devin.
She provided the guest with the information about the situation on the occupied regions of Georgia and the peacekeeping policy of Georgian government.
The State Minister talked about the priorities of the reconciliation and engagement policy, already existing and planned steps in this direction and challenges. She emphasized the importance of EU involvement and support in the peace process.