შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ახალქალაქის საჯარო სკოლებში „ბოლო ზარის“ ღონისძიებებში მიიღო მონაწილეობა. სკოლის დამთავრება პეტრე კანკავამ ახალქალაქის პირველ სომხური სკოლის და მესამე ქართული სკოლის მეთორმეტეკლასელებს მიულოცა.
„გილოცავთ სკოლის დამთავრებას, ეს ძალიან მნიშვნელოვანი დღეა თქვენს ცხოვრებაში და წინ უამრავი წარმატება გელით. სახელმწიფო მაქსიმალურ ძალისხმევას ახორციელებს, რომ თქვენ ხარისხიანი განათლების მიღება და შემდგომში დასაქმება შეძლოთ. სწორედ ამისთვის არის გამიზნული პროგრამა „1+4“. ამ პროგრამის მონაწილეები ჩვენს აპარატში და სხვა სახელმწიფო უწყებებში ამჟამად სტაჟირებას გადიან და ეს არის შესანიშნავი პერსპექტივა მათი პროფესიული განვითარებისა და წარმატებული მომავლისთვის. ვისურვებდი, თქვენც მაქსიმალურად გამოიყენოთ ყველა შესაძლებლობა, რომელსაც სახელმწიფო გთავაზობთ და ღირსეული წვლილი შეიტანოთ ჩვენი ქვეყნის განვითარებაში“, - განაცხადა პეტრე კანკავამ.

Первый заместитель Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия принял участие в мероприятиях посвященных «Последнему звонку» в школах г. Ахалкалаки. Петре Канкава поздравил с окончанием школы выпускников первой армянской и третьей грузинской школ г. Ахалкалаки.
„Поздравляю с окончанием школы, это очень важный день в Вашей жизни и впереди Вас ждет много успехов. Государство прилагает максимальные усилия, чтобы Вы могли получить качественное образование и в последствии смогли трудоустроиться. Именно на это нацелена программа «1+4». Участники этой программы в настоящее время проходят стажировку как в нашем Аппарате, так и в других Государственных учреждениях и это замечательная перспектива для их профессионального развития и успешного будущего. Я желаю, чтобы и Вы максимально воспользовались всеми возможностями, которые предлагает государство и внесли достойный вклад в развитие нашей страны,“- заявил Петре Канкава.
Ученики школы на „Последнем звонке“ исполнили музыкальные и танцевальные номера и прочли стихотворения.