შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ ახალქალაქის საჯარო სკოლებში „ბოლო ზარის“ ღონისძიებებში მიიღო მონაწილეობა. სკოლის დამთავრება პეტრე კანკავამ ახალქალაქის პირველ სომხური სკოლის და მესამე ქართული სკოლის მეთორმეტეკლასელებს მიულოცა.
„გილოცავთ სკოლის დამთავრებას, ეს ძალიან მნიშვნელოვანი დღეა თქვენს ცხოვრებაში და წინ უამრავი წარმატება გელით. სახელმწიფო მაქსიმალურ ძალისხმევას ახორციელებს, რომ თქვენ ხარისხიანი განათლების მიღება და შემდგომში დასაქმება შეძლოთ. სწორედ ამისთვის არის გამიზნული პროგრამა „1+4“. ამ პროგრამის მონაწილეები ჩვენს აპარატში და სხვა სახელმწიფო უწყებებში ამჟამად სტაჟირებას გადიან და ეს არის შესანიშნავი პერსპექტივა მათი პროფესიული განვითარებისა და წარმატებული მომავლისთვის. ვისურვებდი, თქვენც მაქსიმალურად გამოიყენოთ ყველა შესაძლებლობა, რომელსაც სახელმწიფო გთავაზობთ და ღირსეული წვლილი შეიტანოთ ჩვენი ქვეყნის განვითარებაში“, - განაცხადა პეტრე კანკავამ.

Petre Kankava participated in the "Last bell" events in Akhalkalaki schools
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava participated in the "Last bell" events in Akhalkalaki schools. He congratulated with the end of the school pupils of Akhalkalaki first Armenian school and the third Georgian school.
"I would like to congratulate you with this important day in your life. You have a lot of success ahead. Our Government makes maximum efforts in order to give you an opportunity to receive quality education and subsequent employment. This is the main aim of the “Program 1+4”. Participants of this program are currently undergoing internships in our Office and other state agencies. This is an excellent prospect for their professional development and successful future. I would like you to use all the possibilities, that the state offers”, - said Peter Kankava.