ქეთევან ციხელაშვილი ესტონეთის წარმომადგენლებს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ესტონეთის რესპუბლიკის ჯანმრთელობის დაცვისა და შრომის მინისტრს ევგენი ოსინოვსკის და ელჩს საქართველოში კაი კაარელსონს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა ესტონეთის წარმომადგენლებს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობის, საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო მიდგომების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია. სახელმწიფო მინისტრმა შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის პრიორიტეტებზეც ისაუბრა.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა კონფლიქტების მშვიდობიანი დარეგულირების პროცესში ესტონეთის მხარდაჭერის მნიშვნელობას. სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს თანამშრომლობისათვის მადლობა გადაუხადა.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the Minister of Health and Labor of the Republic of Estonia Eugeny Osinovsky and the Ambassador of Estonia to Georgia Kai Carrellson.
Tsikhelashvili provided the guests about the situation in the occupied territories of Georgia, including the issue of human rights protection, the peaceful policy of the Georgian government. The State Minister also talked about the policy of reconciliation and involvement.
During the meeting the importance of Estonian support in the conflicts peaceful resolution was underlined. The State Minister thanked the guests for cooperation.