შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი საქართველოში ევროკავშირის ელჩს იანოშ ჰერმანს შეხვდა.
სახელმწიფო მინისტრი ელჩს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფ ხაზებზე არსებულ მდგომარეობაზე, გადაადგილების თავისუფლების პრობლემასა და გამყოფ ხაზებზე უკანონო დაკავებებზე ესაუბრა. მან, ასევე, მიმოიხილა კონფლიქტების მოგვარების საკითხისადმი საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო მიდგომები, შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის პრიორიტეტები.
შეხვედრაზე აღინიშნა სამშვიდობო პროცესში, მათ შორის ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებში. ევროკავშირის ჩართულობისა და მხარდაჭერის განსაკუთრებული მნიშვნელობა.
სახელმწიფო მინისტრმა და ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელმა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივებიც განიხილეს.

Встреча Кетеван Цихелашвили с Яношем Германом
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия встретилась с послом Евросоюза в Грузии Яношем Германом.
Государственный министр ознакомила посла с создавшейся ситуацией на оккупированных территориях и вдоль разделительных линий, говорила о проблеме свободного передвижения и незаконных арестах. Государственный министр также обсудила мирные подходы Правительства Грузии в вопросе разрешения конфликтов, а также приоритеты политики примирения и вовлеченности.
На встрече было подчеркнуто особое значение вовлеченности и поддержки Евросоюза в мирном процессе, в том числе в Международных Женевских дискуссиях.
Государственный министр и руководитель представительства Евросоюза обсудили перспективы будущего сотрудничества.