შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი საქართველოში ევროკავშირის ელჩს იანოშ ჰერმანს შეხვდა.
სახელმწიფო მინისტრი ელჩს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფ ხაზებზე არსებულ მდგომარეობაზე, გადაადგილების თავისუფლების პრობლემასა და გამყოფ ხაზებზე უკანონო დაკავებებზე ესაუბრა. მან, ასევე, მიმოიხილა კონფლიქტების მოგვარების საკითხისადმი საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო მიდგომები, შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის პრიორიტეტები.
შეხვედრაზე აღინიშნა სამშვიდობო პროცესში, მათ შორის ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიებში. ევროკავშირის ჩართულობისა და მხარდაჭერის განსაკუთრებული მნიშვნელობა.
სახელმწიფო მინისტრმა და ევროკავშირის წარმომადგენლობის ხელმძღვანელმა სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივებიც განიხილეს.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the Head of the European Union Delegation to Georgia, Janos Herman.
The State Minister provided the Ambassador information about the situation in the occupied territories of Georgia and along the dividing lines, freedom of movement, illegal detantions, issues of human rights protection and the peaceful policy of the Georgian government. Tsikhelashvili also talked about the policy of reconciliation and involvement.
The role of European Union in the peace process, including in the Geneva International Discussions, also was underlined, as well as the importance of the EU suppoer.
The State Minister and the Head of the European Union Delegation to Georgia also discussed the prospects of future cooperation.