ქეთევან ციხელაშვილი შვეიცარიის კონფედერაციის ელჩს ლუკას ბეგლინგერს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა შეხვედრა გამართა შვეიცარიის კონფედერაციის ელჩთან ლუკას ბეგლინგერთან.
ქეთევან ციხელაშვილმა ელჩს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული მდგომარეობის, საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო მიდგომების შესახებ მიაწოდა ინფორმაცია. სახელმწიფო მინისტრმა ისაუბრა ასევე, საქართველოს მთავრობის შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის პრიორიტეტებზე.
შეხვედრაზე ხაზი გაესვა კონფლიქტების მშვიდობიანი დარეგულირების პროცესში შვეიცარიის მხარდაჭერის მნიშვნელობას.
სახელმწიფო მინისტრი და საქართველოში შვეიცარიის მისიის ხელმძღვანელი ორმხრივი თანამშრომლობის გაგრძელებაზე შეთანხმდნენ.

The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Mrs. Ketevan Tsikhelashvili met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Swiss Confederation to Georgia Lucas Beglinger.
Tsikhelashvili provided the Ambassador information about the situation in the occupied territories of Georgia and the peaceful policy of the Georgian government. She also talked about the policy of reconciliation and involvement.
The importance of Swiss support in the conflicts peaceful resolution was emphasized during the meeting.
The State Minister and Ambassador of the Swiss Confederation to Georgia Lucas Beglinger also discussed the prospects of future cooperation.