შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე კონფერენციაზე - ,,აფხაზეთი - არსებული მდგომარეობა, გამოწვევები და პერსპექტივები“ მოხსენებით წარსდგა.
პეტრე კანკავამ საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო მიდგომებზე, შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის პრიორიტეტებზე ისაუბრა. მან კონფერენციის მონაწილეებს ნდობის აღდგენისა და შერიგების მიმართულებით გადადგმული და დაგეგმილი ნაბიჯები გააცნო. სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ სამშვიდობო პროცესის პერსპექტივებზე და გამოწვევებზე, ამ პროცესში ჟენევის საერთაშორისო დისკუსიების როლზეც ისაუბრა.
კონფერენციაზე მოხსენებით წარსდგნენ აფხაზეთის ავტონომიური რესპუბლიკის და საქართველოს ცენტრალური ხელისუფლების აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ორგანოების, საერთაშორისო ორგანიზაციების და სამეცნიერო წრის წარმომადგენლები.

The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava participated and delivered a report in the conference "Abkhazia - current condition, challenges and perspectives".
Peter Kankava spoke about the priorities of the reconciliation and engagement policy of the Government of Georgia. He informed the participants about confidence building and reconciliation steps. The First Deputy State Minister also talked about the perspectives and challenges of the peace process, as well as the role of Geneva International Discussions this process.
The members of the Abkhazian government, international organizations, central government of Georgia and representatives of scientific circles took part in this meeting.