შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე სემინარის „ნატო - არჩევანი მშვიდობიანი და სტაბილური განვითარებისთვის“ ფარგლებში პანკისის ხეობის სკოლის პედაგოგებს შეხვდა.
პეტრე კანკავამ პედაგოგებთან შეხვედრაზე ევროატლანტიკური ინტეგრაციის, სამოქალაქო ჩართულობის პოლიტიკის და ეთნიკური უმცირესობების ინტეგრაციის მნიშვნელობის შესახებ ისაუბრა. მან მიმოიხილა პანკისის ხეობაში განათლების, სპორტისა და ახალგაზრდების მხარდაჭერის, ჯანსაღი ცხოვრების წესის დანერგვის, ტურისტული პოტენციალის გაზრდის ხელშეწყობის მიმართულებით დაგეგმილი და განხორციელებული ნაბიჯები.
მასწავლებლებისთვის ორდღიანი სემინარი „ნატო - არჩევანი მშვიდობიანი და სტაბილური განვითარებისთვის“ 20 ივლისს გაიხსნა. სემინარში მონაწილეობენ მასწავლებლები პანკისის ხეობიდან და თბილისიდან. სემინარი გახსნეს საქართველოს თავდაცვის მინისტრმა ლევან იზორიამ, ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის დირექტორმა ნინო ბოლქვაძემ და ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელმა უილიამ ლაჰიუმ.
ორი დღის განმავლობაში პედაგოგები შეხვდებიან ექსპერტებს, სამთავრობო სტრუქტურების, ასევე, ნატოსა და დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლებს.
ორდღიან სემინართა ციკლი ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის ორგანიზებითა და ნატოს სამეკავშირეო ოფისის მხარდაჭერით უკვე მეხუთე წელია, ტარდება.

Petre Kankava met with the teachers of Pankisi Gorge schools
The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava met with teachers of Pankisi Gorge School within the framework of the seminar "NATO - Choice for Peaceful and Stable Development".
During the meeting with teachers Kankava talked about the importance of Euro-Atlantic integration, civic engagement policy and the integration of ethnic minorities. He reviewed the steps, which were taken in order to support the promotion of education, sports and youth, healthy lifestyle and tourism potential of Pankisi Gorge.
The two-day seminar for teachers "NATO-Choice for Peaceful and Stable Development" was opened on July 20 for. Teachers from Pankisi Gorge and Tbilisi are participating in the meeting. The seminar was opened by Georgian Defense Minister Levan Izoria, Director of Information Center on NATO and EU Nino Bolkvadze and the Head of NATO Liaison Office William Lahue.
Within two days teachers will meet experts, representatives of governmental structures, NATO and diplomatic corps.
Two-day workshop cycle is organized by the Information Center on NATO and the European Union and is supported by the NATO Liaison Office already for the fifth year.