შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე პეტრე კანკავა ორგანიზაციის The Halo Trust რეგიონალურ დირექტორს ნიკ სმარტს და პროგრამის მენეჯერს ირაკლი ჭითანავას შეხვდა.
შეხვედრაზე განიხილეს აფხაზეთის რეგიონში The Halo Trust-ის საქმიანობა, რომელიც საბრძოლო მასალისა და მსუბუქი შეიარაღების მოცილების მიმართულებით ხორციელდება. მხარეებმა, ასევე, ისაუბრეს მიმდინარე პროექტებსა და სამომავლო გეგმებზე.
სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ აღნიშნა, რომ ოკუპირებულ რეგიონებში მოსახლეობის უსაფრთხო გარემოში ცხოვრება ერთ-ერთი პრიორიტეტული საკითხია და ორგანიზაციის წარმომადგენლებს მჭიდრო თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.

The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Mr. Petre Kankava met with the Regional Director of The Halo Trust Nick Smart and Program Manager Irakli Chitanava.
During the meeting participants discussed the Halo Trust's activities in the Abkhazian region, which are directed on the removal of ammunition and light weapons. The sides also talked about ongoing projects and future plans.
The First Deputy State Minister noted that living in a safe environment in the occupied regions is one of the priority issues and thanked the organization's representatives for close cooperation.