თურქეთის რესპუბლიკის ელჩი ზექი ლევენთ გუმრუქჩუ, საქართველოში 4 წლიანი დიპლომატიური სამსახურის დასასრულს, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრს, ქეთევან ციხელაშვილს, გამოსამშვიდობებელი ვიზიტით ეწვია.
მხარეებმა შეხვედრაზე კიდევ ერთხელ განიხილეს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლებში არსებული სიტუაცია.
საუბარი შეეხო საქართველოს სამშვიდობო და ჩართულობის პოლიტიკას. აღინიშნა, რომ იგი უნდა გაგრძელდეს და რომ მას ალტერნატივა არ აქვს.
ელჩმა საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სამშვიდობო პოლიტიკის მიმართ თურქეთის მხარდაჭერა კიდევ ერთხელ დაადასტურა. ასევე, ჩართულობის პოლიტიკის განხორციელებაში დასახმარებლად მზადყოფნა გამოხატა.
სახელმწიფო მინისტრმა თურქეთის რესპუბლიკის ელჩს ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა.

Ambassador of Turkey to Georgia Zeki Levent Gumrukcu at the end of the four-year diplomatic service in our country met with the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili.
During the meeting participants discussed the situation along the dividing line and on the occupied territories of Georgia.
Discussion was focused on Georgia's peacekeeping and engagement policy. It was noted that peacekeeping policy should continue and it has not got any alternative.
The Ambassador once again reiterated the support of Turkey for Georgia's territorial integrity and peace policy. He also expressed readiness to assist in the implementation of the engagement policy.
The State Minister thanked the Ambassador of the Republic of Turkey to Georgia for his contribution to the development of cooperation between the two countries.