თურქეთის რესპუბლიკის ელჩი ზექი ლევენთ გუმრუქჩუ, საქართველოში 4 წლიანი დიპლომატიური სამსახურის დასასრულს, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრს, ქეთევან ციხელაშვილს, გამოსამშვიდობებელი ვიზიტით ეწვია.
მხარეებმა შეხვედრაზე კიდევ ერთხელ განიხილეს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფი ხაზის მიმდებარე სოფლებში არსებული სიტუაცია.
საუბარი შეეხო საქართველოს სამშვიდობო და ჩართულობის პოლიტიკას. აღინიშნა, რომ იგი უნდა გაგრძელდეს და რომ მას ალტერნატივა არ აქვს.
ელჩმა საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სამშვიდობო პოლიტიკის მიმართ თურქეთის მხარდაჭერა კიდევ ერთხელ დაადასტურა. ასევე, ჩართულობის პოლიტიკის განხორციელებაში დასახმარებლად მზადყოფნა გამოხატა.
სახელმწიფო მინისტრმა თურქეთის რესპუბლიკის ელჩს ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობის განვითარებაში შეტანილი წვლილისთვის მადლობა გადაუხადა.

Кетеван Цихелашвили встретилась с послом Турции
Посол Турции в Грузии Зеки Левент Гумрукчу встретился с Государственным министром Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили, завершая свою четырехлетнюю дипломатическую службу в Грузии.
Стороны обсудили существующую ситуацию в сёлах, прилегающих к оккупированным территориям и вблизи разделительных линий. На встрече была рассмотрена политика примирения и  вовлечения Правительства Грузии.
Было отмечено, что осуществление политики должно продолжиться, и что у данной политики нет альтернативы. Посол ещё раз подтвердил поддержку Турции в вопросе территориальной целостности и мирной политики Грузии. Зеки Левент Гумрукчу также выразил готовность оказания помощи в осуществлении политики вовлечения.
Государственный министр поблагодарила посла Турецкой Республики за внесённый вклад в развитие сотрудничества между двумя странами.