ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის შეხვედრა გაიმართა
ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის (IPRM) მორიგი, რიგით 83-ე შეხვედრა გაიმართა. განხილულ თემებს შორის იყო  ე.წ. ბორდერიზაციის პროცესი, ხელოვნური ბარიერების შედეგად გამოწვეული დაბრკოლებები, ადგილზე სიტუაციის სტაბილიზაციისათვის ხელის შეშლა, ბოლო  შეხვედრიდან დღემდე დაფიქსირებული ინცინდენტები და ა.შ.
ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის (EUMM) მიერ წამოიჭრა საკითხი  სამხედრო წვრთნებისა და სხვა სამხედრო ქმედებების შესახებ ინფორმაციის წინასწარ მოწოდების თაობაზე.
ქართულმა მხარემ ყურადღება ახალგორში გაუჩინარებული, ხოლო მოგვიანებით გარდაცვლილი საქართველოს მოქალაქის, დავით ბაშარულის საქმის გამოძიებისა და ოჯახისათვის საქმის მასალების მიწოდების აუცილებლობაზე გაამახვილა.
ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის  მორიგი  შეხვედრა  2018 წლის 24  იანვარს გაიმართება.

В Эргнети состоялась 83-ая встреча в рамках Механизма по предотвращению и реагированию на инциденты (IPRM). Среди обсуждаемых тем были такие вопросы как процесс т.н бордеризации, препятствия, вызванные искусственными барьерами, мешающие стабилизации ситуации на местах инциденты, имеющие место после последней встречи и т. д..
Миссия наблюдателей ЕС (EUMM) подняла вопрос о предоставлении предварительной информации о военных учениях и других военных действиях.
Грузинская сторона обратила внимание на необходимость расследования дела и предоставления материалов дела семье гражданина Грузии Давида Башарули сначала исчезнувшего в Ахалгори, а затем скончавшегося.
Очередная встреча в рамках Механизма по предотвращению и реагированию на инциденты состоится 24 января 2018 года.