ქეთევან ციხელაშვილი ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელს, ერიკ ჰოგს შეხვდა და საქართველოს სამშვიდობო და ჩართულობის პოლიტიკაზე ისაუბრა. მინისტრმა სტუმარს ის ნაბიჯები გააცნო, რომელთაც საქართველო სამშვიდობო პოლიტიკის ფარგლებში დგამს და სამომავლოდ დაგეგმილ საქმიანობაზეც მიაწოდა ინფორმაცია.
შეხვედრაზე ქეთევან ციხელაშვილმა აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში არსებული სიტუაციაც მიმოიხილა - ის სირთულეები და გამოწვევები, რომელთან გამკლავება მოქალაქეებს გამყოფი ხაზის ორივე მხარეს უწევთ. დეტალურად აღუწერა ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტები.
საუბარი ასევე შეეხო ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის საქმიანობასა და მნიშვნელობას. მხარეებმა ფუნქციონალური თანამშრომლობის პერსპექტივებზე ისაუბრეს და სამომავლოდ გადასადგმელი ნაბიჯები   დაგეგმეს.

Кетеван Цихелашвили встретилась с Главой Миссии наблюдателей ЕС
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с Главой Миссии наблюдателей ЕС (МНЕС) в Грузии Эриком Хёгом и обсудила политику Грузии в области поддержания мира и вовлечённости. Государственный министр проинформировала Эрика Хёга о шагах, предпринятых Грузией в рамках мирной политики и о будущих планах.
На встрече Кетеван Цихелашвили рассмотрела существующую ситуацию в Абхазии и Цхинвальском регионе - трудности и вызовы, с которыми сталкивается население по обе стороны разделительной линии; также предоставила детальную информацию о фактах нарушения прав человека.
На встрече обсудили деятельность и важность Миссии наблюдателей ЕС. Стороны рассмотрели перспективы сотрудничества и будущие планы.