ერგნეთში ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის (IPRM) მორიგი, რიგით 85-ე შეხვედრა გაიმართა. განხილვის მთავარი თემა არჩილ ტატუნაშვილის გარდაცვალება და საქართველოს ორი მოქალაქის - ლევან ქუტაშვილისა და იოსებ პავლიაშვილის გადმოცემა იყო, რომლებიც არჩილ ტატუნაშვილთან ერთად 22 თებერვალს დააკავეს, მოგვიანებით კი გაანთავისუფლეს, თუმცა საბუთები ჩამოართვეს და ამის გამო ისინი საქართველოს კონტროლირებად ტერიტორიაზე გადმოსვლას ვერ ახერხებენ.
აღნიშნულ თემებზე დასმულ კითხვებზე ქართულმა მხარემ პასუხები ვერ მიიღო. ოსურმა მხარემ ვერ დააკონკრეტა თუ როდის შეძლებენ ცხედრის გადმოცემას. მიზეზად კი ექსპერტიზა დაასახელეს და აღნიშნეს, რომ ცხედარი ოჯახს ექსპერტიზის დასკვნასთან ერთად გადმოეცემა.
ვინაიდან ამ ორ უმთავრეს საკითხებზე ქართულმა მხარემ პასუხები ვერ მიიღო, დღის წესრიგში შესული სხვა თემების განხილვა საჭიროდ აღარ მიიჩნია და შეხვედრის დატოვების გადაწყვეტილება მიიღო. იგი მხოლოდ მას შემდეგ განახლდება, რაც აღნიშნულ საკითხებზე პასუხების მიღება შესაძლებელი გახდება.

The discussions under the 85th Incident Prevention and Response Mechanism (IPRM) meeting took place in Ergneti on 1 March 2018.
The main topic of discussion was the death of Mr. Archil Tutunashvili and the case of two Georgian citizens - Levan Kutashvili and Ioseb Pavliashvili who were detained on February 22 together with Archil Tatunashvili and later released, but the documents were seized and they are unable to move to Georgian controlled territory.
The Georgian side did not receive answers to these questions. The Ossetian side can not specify when it will be possible to deliver Tutunashvili’s body. They said that family will receive his body together with the expertise conclusion.
Since the Georgian side did not receive answers on these two main issues, it was impossible to discuss other topics of the agenda and the representatives of Georgian side left the meeting. It will be resumed when Georgian side receives the answers on these issues.