„გვეამაყება თითოეული თქვენთაგანი, მოხიბლული ვართ თქვენი აზროვნებით, ლოგიკითა და უნარებით. ვაფასებთ თქვენს ძალისხმევას და გვახარებს, რომ წლიდან წლამდე ასე ვითარდებით. გვინდა ეს პროექტი მომავალშიც გაგრძელდეს და გპირდებით, რომ ამაში პირადად დაგიჭერთ მხარს“,- ამ სიტყვებით მიმართა შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა პროექტის „ახალგაზრდები გენდერული თანასწორობისათვის“ მონაწილეებს შემაჯამებელ ღონისძიებაზე.
პროექტის ფარგლებში, რომელიც სახელმწიფო მინისტრის აპარატმა საქართველოს გაეროს ასოციაციასთან თანამშრომლობით განახორციელა, მოხალისე თანატოლ-განმანათლებლებმა ოჯახში ძალადობისა და ადრეული ქორწინების თემაზე 5 რეგიონის (15 მუნიციპალიტეტი) 66 სოფელში 200-მდე შეხვედრა ჩაატარეს, რომელთაც 6300 ბენეფიციარი დაესწრო.
შეხვედრები ჩატარდა ეთნიკური უმცირესობებით კომპაქტურად დასახლებულ სამ რეგიონში - ქვემო ქართლში, სამცხე-ჯავახეთსა და კახეთში. ახალგაზრდებმა შეხვედრები გამართეს სხვადასხვა სამიზნე ჯგუფთან - მოსწავლეებთან, მასწავლებლებთან, მშობლებთან, თემის ლიდერებთან.
აღსანიშნავია, რომ შეხვედრები ჩატარდა სახელმწიფო ენაზე, საჭიროების შემთხვევაში კი დამხმარე ენად გამოიყენებოდა ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელთა მშობლიური ენა. ეთნიკური უმცირესობების ენებზე მომზადდა და გავრცელდა შესაბამისი მასალები.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili summed up the project "Youth for Gender Equality"
27 March 2018
"We are proud of each of you, we are fascinated by your thinking, logic and skills. We appreciate your efforts, you make us happy from year to year. We want this project to be continued in the future and I promise you to support you personally ", - such announcement the State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili made on the meeting with the participants of the project" Youth for Gender Equality".
Within the framework of the project, which was implemented by the Office of State Minister in cooperation with UN Association of Georgia, volunteers - educators held about 200 meetings in 66 villages in 5 regions (15 municipalities) on domestic violence and early marriages, attended by 6300 beneficiaries.
Meetings with the ethnic minorities were held in three regions - Kvemo Kartli, Samtskhe-Javakheti and Kakheti. The youth met with students, teachers, parents, community leaders and different target groups.
It should be mentioned that meetings were held in the state language, and if necessary, the native language of ethnic minorities was used as an auxiliary language. The relevant materials were prepared and disseminated in the languages of ethnic minorities.