შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი  გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP)  ხელმძღვანელს ნილს სკოტსა და ლტოლვილთა საკითხებში გაერო-ს უმაღლესი კომისრის (UNHCR) წარმომადგენელს სამხრეთ კავკასიაში, იოჰანეს ვან დერ კლაუსს შეხვდა.
შეხვედაზე განიხილეს ახალი სამშვიდობო ინიციატივა “ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ . სახელმიფო მინისტრმა სტუმრებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა თითოეულ იმ მიმართულებაზე, რომელთაც ინიციატივა გულისხმობს.
საუბარი აგრეთვე შეეხო საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკასა და შერიგებისა და ჩართულობის მიმართულებით განხორციელებულ და მიმდინარე ღონისძიებებს.
ხაზი გაესვა თანამშრომლობის  გაგრძელებისა და გაღრმავების მნიშვნელობას. მხარეებმა სამომავლოდ გადასადგმელი ნაბიჯებიც დასახეს.

Ketevan Tsikhelashvili met with Niels Scott and Johannes van der Klaauw
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the UNDP Resident Representative and UNFPA Representative in Georgia Niels Scott and the UNHCR Regional Representative in the South Caucasus Johannes van der Klaauw.
The new peace initiative "A Step for a Better Future" was discussed at the meeting. The State Minister provided the guests with detailed information about each of the directions that the initiative implies.
Discussions also focused on the Georgian Government's peace policy and the ongoing and current events in reconciliation and engagement.
The importance of continuing and enhancing cooperation was emphasized. The sides have also talked about the further steps.