შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი  გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP)  ხელმძღვანელს ნილს სკოტსა და ლტოლვილთა საკითხებში გაერო-ს უმაღლესი კომისრის (UNHCR) წარმომადგენელს სამხრეთ კავკასიაში, იოჰანეს ვან დერ კლაუსს შეხვდა.
შეხვედაზე განიხილეს ახალი სამშვიდობო ინიციატივა “ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ . სახელმიფო მინისტრმა სტუმრებს დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა თითოეულ იმ მიმართულებაზე, რომელთაც ინიციატივა გულისხმობს.
საუბარი აგრეთვე შეეხო საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკასა და შერიგებისა და ჩართულობის მიმართულებით განხორციელებულ და მიმდინარე ღონისძიებებს.
ხაზი გაესვა თანამშრომლობის  გაგრძელებისა და გაღრმავების მნიშვნელობას. მხარეებმა სამომავლოდ გადასადგმელი ნაბიჯებიც დასახეს.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с руководителем Программы развития ООН (UNDP)  Нильсом Скоттом и региональным представителем Верховного комиссара ООН по делам беженцев (UNHCR) на Южном Кавказе Йоханнесом ван дер Клау.
На встрече обсудили новую мирную инициативау «Шаг к лучшему будущему». Государственный министр проинформировала представителей программ об основных направлениях, которые включает мирная инициатива.
На встрече также рассмотрели мирную политику Правительства Грузии, текущие и реализованные мероприятия в направлении примирения и вовлечённости.
Была подчеркнута важность продолжения и углубления сотрудничества. Стороны определили будущие планы сотрудничества.