შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი „ნატოს დღეები 2018“ ფარგლებში მშობლიურ, ქუთაისის მე-3 საჯარო სკოლას ეწვია.
სახელმწოფო მინისტრი სკოლის მოსწავლეებს და პედაგოგებს საქართველოს ევროპული და ევროატლანტიკური მისწრაფების მნიშვნელობის შესახებ ესაუბრა.
„დღეს ვიმყოფები ჩემს მშობლიურ ქუთაისში, ვხვდები ჩემს მასწავლებლებს და ამ სკოლის ძალიან ნიჭიერ მოსწავლეებს. მიხარია, რომ ჩემს მშობლიურ სკოლაში დაბრუნების შესაძლებლობა მომეცა, ძალიან მეამაყება, რომ ქუთაისის მესამე საშუალო სკოლის კურსდამთავრებული ვარ.
პედაგოგებთან და მოსწავლეებთან ვისაუბრეთ საქართველოს ევროპული და ევროატლანტიკური კურსის მნიშვნელობის შესახებ, ასევე, როგორ ვუმკლავდებით იმ მთავარ გამოწვევას, რომელიც ჩვენს ქვეყანას გააჩნია გადაუჭრელი კონფლიქტების სახით. ჩვენი სამინისტრო კურირებს საკითხებს, რომლებიც სამშვიდობო პოლიტიკას ეხება, ბუნებრივია ჩვენი საუბარი ამ თემასაც შეეხო. ახალგაზრდებმა უნდა იცოდნენ , რა კეთდება იმისთვის, რომ მომავალში მათ იცხოვრონ ერთიან, განვითარებულ საქართველოში“- განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა
მოსწავლეებმა სახელმწიფო მინისტრს სკოლის შემოქმედებით ცხოვრებაც გააცნეს: დაათვალიერებინეს საკუთარი ნახატები, შეასრულეს საკონცერტო ნომრები.
საგანმანათლებლო პროექტს „დაბრუნება სკოლაში“, საინფორმაციო ცენტრი ნატოს და ევროკავშირის შესახებ ახორცილებს. უკვე მეოთხე წელია აღმასრულებელი და საკანონმდებლო ხელისუფლების წარმომადგენლები მშობლიურ სკოლებში მოსწავლეებთან და პედაგოგებთან შეხვედრებს მართავენ და მათ საქართველოს ევროპული და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის მნიშვნელობის შესახებ ინფორმაციას აწვდიან.

Within the framework of educational project "Return to School" Ketevan Tsikhelashvili visited her native school in Kutaisi
24 April 2018
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili within the "NATO Days 2018" visited her native, Kutaisi Public School #3.
The State Minister talked with school pupils and teachers about the importance of Georgia's European and Euro-Atlantic aspirations.
"Today I'm in my hometown in Kutaisi, meeting my teachers and very talented pupils in this school. I am glad that I had the opportunity to return to my hometown, I am very proud of being a graduate of Kutaisi Third Secondary School.
We spoke with teachers and pupils about the importance of Georgia's European and Euro-Atlantic course. We also discussed, how we deal with the main challenges that our country has in unresolved conflicts. Our Ministry is in charge of the issues concerning the peace policy and, of course, we also talked about this topic. Young people should know, what are we doing in order to provide them future life in the united and developed country", - said the State Minister.
Pupils introduced the State Minister schools creative life – showed their drawings and performed concert.
The educational project "Return to school" is organized by the Information Center on NATO and the European Union. For the fourth year, executive and legislative authorities hold meetings with pupils and teachers at their schools and provide them information on the importance of Georgia's integration into European and Euro-Atlantic structures.