ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ ისლამის მრავალრიცხოვან მრევლს ულოცავსწმინდა რამაზანის თვის დამთავრებას
15 ივნისი 2018
ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ ისლამის მრავალრიცხოვან მრევლს გულითადად ულოცავს ისლამური სამყაროს ყველაზე ბრწყივნალე დღესასწაულს - "იდ-ალ ფიტრს", წმინდა რამაზანის თვის დამთავრებას.
„მთელი გულით გიერთდებით იმ სადღესასწაულო განწყობაში, რომელიც ყველა მუსლიმის გულში სუფევს. მინდა გისურვოთ მშვიდობა, ბედნიერება, კეთილდღეობა და წარმატებები. საქართველოში მცხოვრები მუსლიმები ხართ ამ ქვეყნის განუყოფელი ნაწილი.
,,ისტორიულად მრავალკონფესიური ტრადიციების ქვეყანა ვართ, სადაც მუდამ პატივს სცემდნენ ერთმანეთის მრწამსსა და აღმსარებლობას. ღრმად ვარ დარწმუნებული, საქართველოს სხვადასხვა აღმსარებლობის მოქალაქეები ერთად ვიქნებით ყველა გასაჭირსა თუ ლხინში და ერთად ავაშენებთ ბედნიერ მომავალს.
საქართველოს მთავრობა ძალისხმევას არ დაიშურებს, რათა ჩვენი საერთო სამშობლოს განვითარება, მისი სიძლიერე და კეთილდღეობა მეტი სიკეთის მომტანი იყოს ჩვენს ქვეყანაში მცხოვრები თითოეული ოჯახისათვის“- აცხადებს შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის მოვალეობის შემსრულებელი.
გადმოცემის თანახმად, ალლაჰმა სწორედ ამ თვეში შთააგონა მუჰამედს შუამავლისა და მოციქულის მისია და ყურანის პირველი გამოცხადებაც მოევლინა სამყაროს.

KETEVAN TSIKHELASHVILI CONGRATULATES MUSLIMS LIVING IN GEORGIA WITH THE END OF HOLY RAMADAN
Ketevan Tsikhelashvili congratulates Muslims living in Georgia with the most glorious celebration of the Islamic world - Eid al-Fitr - the end of Holy Ramadan.
"Congratulate you with the whole heart to the festive mood that is in the heart of every Muslim. Wish you peace, happiness, prosperity and success. Muslims living in Georgia are an integral part of this country.
"We are the country with historically multicultural traditions, where people respect each other's beliefs and confessions. I am sure that we, the citizens of different faiths, will be together and together we will build a happy future.
The Government of Georgia will do its best in order to develop our common homeland, bring prosperity and more happiness to each family living in our country", - said the acting State Minister for Reconciliation and Civic Equality.
According to Islamic belief, Allah inspired Muhammad to assume a mission of mediator in this month. Therefore, the event commemorates the first revelation of the Quran to the world.