ლაშა დარსალია საქართველოში გაეროს მუდმივი წარმომადგენლის მოადგილეს მუნხტუია ალტანგერელს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე ლაშა დარსალია საქართველოში გაეროს მუდმივი წარმომადგენლის მოადგილეს მუნხტუია ალტანგერელს, აფხაზეთის რეგიონში სოფლის მეურნეობის განვითარების პროგრამის (ENPARD) მენეჯერს ფედერიკა დისპენზასა და აფხაზეთის რეგიონში პროექტის "ჰორიზონტი" (Horizons) ხელმძღვანელს კუმარ სრინივას შეხვდა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ სტუმრებს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარება გააცნო,   მიმოიხილა აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონში მცხოვრები მოსახლეობის მდგომარეობა, ადამიანის უფლებები დარღვევის ფაქტები, სხვა არსებული გამოწვევები და სირთულეები.
საუბარი შეეხო საქართველოს მთავრობის შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკას და ახალ  სამშვიდობო ინიციატივას „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“.  ხაზი გაესვა შერიგებისა და ნდობის აღდგენის პროცესის ხელშეწყობას და ამ მხრივ საერთაშორისო ორგანიზაციების ჩართულობის მნიშვნელობას.
განიხილეს აფხაზეთის რეგიონში სოფლის მეურნეობის განვითარების პროგრამისა (ENPARD) და პროექტის "ჰორიზონტი" (Horizons) მიმდინარეობა და მათ ფარგლებში დაგეგმილი ღონისძიებები. აღინიშნა ამ პროექტების განხორციელების საჭიროება და კონკრეტული შედეგების მიღწევის აუცილებლობა. მხარეებმა ასევე ხაზი გაუსვეს სახელმწიფო მინისტრის აპარატთან არსებული მჭიდრო თანამშრომლობისა და აქტიური კოორდინაციის მნიშვნელობას.

Лаша Дарсалия встретился с заместителем Постоянного представителя ООН в Грузии Мунхтуя Алтангерел
Первый заместитель Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского  равноправия Лаша Дарсалия встретился с заместителем Постоянного представителя ООН в Грузии Мунхтуя Алтангерел, с менеджером программы развития сельского хозяйства в Абхазии (ENPARD) Федерикой Диспензой и руководителем проекта «Горизонт» (Horizons)  в Абхазии Кумаром Сринива.
На ознакомительной встрече Первый заместитель Государственного министра Грузии ознакомил представителей с существующей ситуацией на оккупированных территориях, рассмотрел ситуацию населения, проживающего в регионах Абхазии и Цхинвали, факты нарушения прав человека, существующие вызовы и трудности.
На встрече также обсудили политику примирения и вовлечения Правительства Грузии и новую мирную инициативу «Шаг к лучшему будущему». Было подчёркнуто содействие процессу примирения и укрепления доверия, а также важность участия международных организаций в этом отношении.
На встрече также рассмотрели текущие и запланированные мероприятия в рамках программы развития сельского хозяйства в Абхазии (ENPARD) и проекта «Горизонт» (Horizons)  в Абхазии. Была отмечена необходимость осуществления этих проектов и достижение конкретных результатов. Стороны также подчеркнули важность тесного сотрудничества и координации с Аппаратом государственного министра.