შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოს ყველა მუსლიმ მოქალაქეს ყურბან-ბაირამის დიდ დღესასწაულს ულოცავს.
"საქართველოში მცხოვრებ ყველა მუსლიმს გულით გილოცავთ ყურბან-ბაირამის წმინდა დღესასწაულს. ისლამი ჩვენი სახელმწიფოს მრავალკონფესიური კულტურის განუყოფელი ნაწილია და ეს მრავალფეროვნება ჩვენი სიმდიდრეა. სახელმწიფო ზრუნავს, რომ ყველა მოქალაქეს ჰქონდეს საკუთარი რწმენისა და აღმსარებლობის ღირსეულად განხორციელების საშუალება. გისურვებთ, ეს დღე იყოს თითოეული თქვენთაგანისათვის სიმშვიდის, ბედნიერების, კეთილდღეობისა და წარმატებების მომტანი", - განაცხადა სახელმწიფო მინისტრმა.
ყურბან–ბაირამი მშვიდობის, ადამიანზე მზრუნველობისა და ბოროტებაზე სიკეთის განმარჯვების დღესასწაულია. ამ დღეს მუსლიმები თანადგომას უცხადებენ და თავიანთ წილ საზრდოს უნაწილებენ გარშემო მყოფებს, განურჩევლად მათი სარწმუნოებისა.
ყურბან-ბაირამი ანუ მსხვერპლშეწირვის დღესასწაული 3 დღეს გრძელდება და რამაზან ბაირამიდან 70-ე დღეს აღინიშნება.

Ketevan Tsikhelashvili congratulates Muslim citizens of Georgia with the celebration of the Kurban-Bayram
21 August 2018
The State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili congratulates Muslim citizens of Georgia with the celebration of the Kurban-Bayram.
"I would like to congratulate all the Muslim citizens of Georgia with the holiday of Kurban-Bayram. Islam is an integral part of the multi-confessional culture of our state and this diversity is our wealth. Our state ensures that all citizens could enjoy the right of their confession. I wish this celebration blessed you peace, wellbeing, kindness and success", - said the State Minister.
Kurban-Bayram is a holiday of human care, the victory of good over evil. On this day Muslims support each other, share the food with other people, regardless of their faith.
Kurban Bayram, or the Feast of the Sacrifice lasts for 3 days and is celebrated on 70thday after Ramazan Bayrami.