ქეთევან ციხელაშვილი ლატვიის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა საქართველოში ლატვიის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან ინგრიდა ლევრენცესთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს აპარატის საქმიანობა გააცნო. მიმოიხილეს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია. აღინიშნა  აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონებში ადამიანის უფლებების უხეში დარღვევის  ფაქტები. ასევე ის დისკრიმინაციული გარემო, რომელში ცხოვრებაც გალისა და ახალგორის მოსახლეობას უწევს.
საუბარი საქართველოს სამშვიდობო და ჩართულობის პოლიტიკასაც შეეხო. იმსჯელეს ახალ სამშვიდობო ინიციატივაზე “ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ". მიმოიხილეს ყველა ის მიმართულება და ასპექტი, რომელთაც იგი მოიაზრებს.
სახელმწიფო მინისტრმა  ლატვიის ელჩს სტუმრობისთვის მადლობა გადაუხადა და განაცხადა, რომ საქართველო მადლიერია ლატვიის მიმართ ქვეყნის ტერიტორიული მთლიანობის მიმართ ურყევი პოზიციისა და მხარდაჭერისათვის. მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის  გეგმებიც დასახეს.

KETEVAN TSIKHELASHVILI HAD MEETING WITH THE AMBASSADOR EXTRAORDINARY AND PLENIPOTENTIARY OF LATVIA
State Minister for Reconciliation and Civil Equality of Georgia Ketevan Tsikhelashvili had acquaintance meeting with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Latvia to Georgia Ingrida Levrence.
The State Minister familiarized the guest with the activities of the Office. They discussed the existing situation in the occupied territories. The facts of gross violation of human rights in Abkhazian and Tskhinvali regions were mentioned, as well as the discriminating environment, where Gali and Akhalgori population has to live.
The conversation also touched Georgian peacekeeping and involvement policy. They discussed new peacekeeping initiative “Step towards the Better Future”. They reviewed all directions and aspects, implied under it.
The State Minister thanked the Ambassador of Latvia for the visit and stated that Georgia is grateful to Latvia for unshaken position and support in regard to territorial integrity of the country. The parties also shaped future plans.