ქეთევან ციხელაშვილი ლატვიის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა საქართველოში ლატვიის საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩთან ინგრიდა ლევრენცესთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს აპარატის საქმიანობა გააცნო. მიმოიხილეს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია. აღინიშნა  აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონებში ადამიანის უფლებების უხეში დარღვევის  ფაქტები. ასევე ის დისკრიმინაციული გარემო, რომელში ცხოვრებაც გალისა და ახალგორის მოსახლეობას უწევს.
საუბარი საქართველოს სამშვიდობო და ჩართულობის პოლიტიკასაც შეეხო. იმსჯელეს ახალ სამშვიდობო ინიციატივაზე “ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ". მიმოიხილეს ყველა ის მიმართულება და ასპექტი, რომელთაც იგი მოიაზრებს.
სახელმწიფო მინისტრმა  ლატვიის ელჩს სტუმრობისთვის მადლობა გადაუხადა და განაცხადა, რომ საქართველო მადლიერია ლატვიის მიმართ ქვეყნის ტერიტორიული მთლიანობის მიმართ ურყევი პოზიციისა და მხარდაჭერისათვის. მხარეებმა სამომავლო თანამშრომლობის  გეგმებიც დასახეს.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили провела ознакомительную встречу с Чрезвычайным и Полномочным Послом Латвии в Грузии Ингриде Леверенце.
Государственный министр ознакомила Посла с деятельностью Аппарата. На встрече обсудили существующую ситуацию на оккупированных территориях. Были отмечены факты грубого нарушения прав человека в Абхазии и Цхинвальском регионе. А также дискриминационная среда, в которой приходится жить населению Гали и Ахалгори. Также рассмотрели мирную политику и вовлечения Правительства Грузии.
Обсудили новую мирную инициативу «Шаг к лучшему будущему». Государственный министр Грузии поблагодарила Посла Латвии за визит и заявила, что Грузия благодарна Латвии за её твердую поддержку территориальной целостности страны. Стороны также обсудили будущие планы сотрудничества.