ქეთევან ციხელაშვილი აშშ-ის მარშალის გერმანული ფონდის (GMF) შავი ზღვის რეგიონული თანამშრომლობის ინიციატივის წარმომადგენელებს შეხვდა
27 ოქტომბერი 2018
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი აშშ-ის მარშალის გერმანული ფონდის (GMF) შავი ზღვის რეგიონული თანამშრომლობის ინიციატივის წარმომადგენელებს შეხვდა
ვიზიტის მიზანი საქართველოში მიმდინარე პოლიტიკური, ეკონომიკური თუ  სოციალური საკითხების უკეთ გაცნობა იყო, რაც ხელს შეუწყობს აშშ-სა და  ევროპის ქვეყნებში საქართველოსთან დაკავშირებით ინფორმირებულობის გაზრდას და ცნობადობის ამაღლებას.
ქეთევან ციხელაშვილმა დეტალურად მიმოიხილა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარება, იქ მცხოვრები ადამიანებისათვის დაწესებული შეზღუდვები. ინფორმაცია მიაწოდა ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტებზე.
ისაუბრეს შერიგებისა და ჩართულობის სახელმწიფო პოლიტიკაზე. მის ფარგლებში დაგეგმილ და გადადგმულ ნაბიჯებზე შეხვედრაზე იმსჯელეს ახალ სამშვიდობო ინიციატივაზე „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ და ყველა იმ შეღავათზე, რასაც იგი ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრები ადამიანებისათვის ითვალისწინებს. სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს ინიციატივის ფარგლებში მიმდინარე და დაგეგმილი ღონისძიებების თაობაზეც მიაწოდა ინფორმაცია. ისაუბრეს სამშვიდობო გეგმის განხორციელების გზებსა და პერსპექტივებზე.
საუბარი ასევე შეეხო გამყოფი ხაზების ორივე მხარეს მცხოვრებ მოსახლეობას შორის დიალოგისა და ურთიერთობის არსებობის აუცილებლობას, კომუნიკაციის სხვადასხვა ფორმატის შექმნისა და განვითარების მნიშვნელობას. აღინიშნა რუსეთის დესტრუქციული ქმედებების როლი კონფლიქტის არსებობის საქმეში.

Ketevan Tsikhelashvili met with representatives of the Black Sea Regional Cooperation Initiative of the US Marshall German Foundation (GMF)
27 October 2018
Ketevan Tsikhelashvili met with representatives of the Black Sea Regional Cooperation Initiative of the US Marshall German Foundation (GMF).
The aim of the visit was to get familiar with the current political, economic and social issues in Georgia, which will help increase awareness and awareness of Georgia in the US and European countries.
Ketevan Tsikhelashvili reviewed the situation in the occupied territories, restrictions imposed on people living there. Information about human rights violations.
They talked about the reconciliation and engagement state policy. During the meeting, the sides discussed the new peace initiative "Step for a Better Future" and all the benefits it provides for people living on the occupied territories. The State Minister also informed the guests about the ongoing and planned activities within the initiative. They talked about the ways and perspectives of implementing the peace plan.
The conversation also touched upon the need for dialogue and interaction between the population living on both sides of the dividing lines, the importance of the formation and development of different forms of communication. There was noted the role of Russia's destructive actions in the existence of conflict.