ქეთევან ციხელაშვილი გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩთან, ჰუბერტ კნირშთან გაცნობითი სახის შეხვედრა გამართა, რომელზეც საქართველოს ოკუპირებულ რეგიონებში არსებული მდგომარეობაზე ისაუბრეს.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმარს იმ გამოწვევებსა და პრობლემებზე მიაწოდა ინფორმაცია, რაც გამყოფი ხაზების ორივე მხარეს მცხოვრებ მოსახლეობას ექმნება. დეტალურად გააცნო ადამიანის უფლებათა დარღვევის ფაქტები.
შეხვედრაზე საქართველოს სამშვიდობო პოლიტიკის შესახებაც ისაუბრეს. იმსჯელეს შერიგებისა და ჩართულობის მიმართულებით განხორციელებულ და მიმდინარე ღონისძიებებზე, ასევე სამომავლოდ დაგეგმილი ნაბიჯებზე.
ხაზი გაესვა გერმანიის მხარდაჭერის მნიშვნელობას კონფლიქტის მოგვარების საქმეში. მხარეებმა თანამშრომლობის გაგრძელების მზადყოფნა გამოთქვეს.

Кетеван Цихелашвили встретилась с послом Федеративной Республики Германии
Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили провела ознакомительную встречу с Чрезвычайным и Полномочным послом Федеративной Республики Германии в Грузии Хубертом Книршем, на которой обсудили существующую ситуацию на оккупированных территориях Грузии.
Кетеван Цихелашвили проинформировала гостя о вызовах и проблемах, с которыми сталкивается население, проживающее по обе стороны разделительных линий.
Государственный министр Грузии детально ознакомила посла с фактами нарушения прав человека. На встрече говорили о мирной политике Грузии, обсудили осуществлённые и текущие мероприятия в направлении примирения и вовлечения, а также запланированные шаги.
Была подчеркнута важность поддержки со стороны Германии в вопросе урегулировании конфликта. Стороны выразили готовность продолжать сотрудничество.