"თითოეულ ჩვენგანს, იქნება ეს ქართველი, სომეხი, ებრაელი,აზერბაიჯანელი, ოსი თუ აფხაზი, ერთი ცა, ერთი მიწა და ერთი სამშობლო გვაქვს"
18 ნოემბერი 2018
ტოლერანტობის საერთაშორისო დღისადმი მიძღვნილი კვირეული ახალციხეში საზეიმო კონცერტითა და თეატრალური წარმოდგენით დაიხურა. შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით გამართულ ხელოვნების ფესტივალზე  "ერთი ცის ქვეშ კულტურათა დიალოგი"  დამსწრე საზოგადოებას  ქეთევან ციხელაშვილმა მიმართა.
სახელმწიფო მინისტრმა ტოლერანტობის დღის მნიშვნელობაზე ისაუბრა და განაცხადა, რომ ახალციხე უნიკალური ადგილია, რადგან აქ  არაერთი ეთნოსი თანაცხოვრობს მშვიდობიანად, ურთიერთპატივისცემითა და სიყვარულით. ქეთევან ციხელაშვილის თქმით, ეს ადგილი თავად არის სიმბოლო ტოლერანტობის, შემწყნარებლობისა და თანასწორობის.
"დღეს ჩვენი მრავალფეროვნება და მრავალკულტურულობა ვიზეიმეთ. ახალგაზრდებმა თავიანთი კულტურის ნაწილი, ქართული კულტურა წარმოადგინეს, რამაც ძალიან ლამაზი მოზაიკა შექმნა. ამ კონცერტით, რომელიც ტარდება ფესტივალის "ერთი ცის ქვეშ" ფარგლებში, ჩვენ ტოლერანტობის კვირეულის აღნიშვნა დავასრულეთ და ამით ვთქვით, რომ ყველა ჩვენგანს, იქნება ეს ქართველი, სომეხი, ებრაელი,აზერბაიჯანელი, ოსი, აფხაზი თუ ა.შ. გვაქვს ერთი ცა, ერთი მიწა, ერთი სამშობლო და თითოეული ჩვენგანი მაქსიმალურად უნდა დიახარჯოს საერთო სიკეთისთვის, ჩვენი ქვეყნის განვითარებისათვის. სახელმწიფო ვალდებულია ამის პირობები შექმნას და ამისათვის მუშაობას გავაგრძელებთ", - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.

«У каждого из нас будучи этническим грузином, армянином, евреем, азербайджанцем, осетином или абхазом, одно небо, одна земля и одна Родина»
18 November 2018
Неделя, посвященная Международному дню толерантности, закрылась в Ахалцихе концертом и театрализованным представлением. Кетеван Цихелашвили обратилась к аудитории фестиваля искусства «Под одним небом - диалог культур», который был организован Аппаратом Государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия.
Государственный министр отметила важность Дня толерантности и заявила, что Ахалцихе - уникальное место, так как здесь представители различных этносов живут вместе в мире, взаимном уважении и любви. По словам Кетевана Цихелашвили, это место само является символом толерантности и равноправия.
«Сегодня мы празднуем наше многообразие и мультикультурализм. Молодежь представила свою культуру, грузинскую культуру, которая создала очень красивую мозаику. Этим концертом, который проводится в рамках фестиваля «Под одним небом», мы завершаем празднование недели толерантности - этим мы сказали, что у каждого из нас будучи этническим грузином, армянином, евреем, азербайджанцем, осетином или абхазом, одно небо, одна земля и одна Родина и каждый из нас должен сделать максимально всё для общего блага, для развития нашей страны.
Государство объязано создать условия для этого, мы продолжаем работу в этом направлении», - заявила Кетеван Цихелашвили. На мероприятии присутствовал государственный уполномоченный-губернатор региона Самцхе-Джавахети Бесик Амиранашвили.