ქეთევან ციხელაშვილი თურქეთის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი თურქეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებან ელჩს საქართველოში ფატმა ჯერენ იაზგანს შეხვდა.
შეხვედრაზე ელჩმა ამომწურავი ინფორმაცია მიიღო საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ სიტუაციასთან დაკავშირებით. ისაუბრეს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფი ხაზების გასწვრივ მდებარე სოფლებში მცხოვრები მოსახლეობის პრობლებზე, გამოწვევებსა და სირთულეებზე.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს საქართველოს შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკაც გააცნო. დეტალურად მიმოიხილა მთავრობის ახალი სამშვიდობო ინიციატივა "ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ", რომელიც გამყოფი ხაზების გასწვრივ ვაჭრობის წახალისებას, ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრები ადამიანებისათვის განათლების შესაძლებლობასა და სხვადასხვა სერვისზე წვდომის გამარტივებას გულისხმობს.
ელჩმა კიდევ ერთხელ დაადასტურა თურქეთის რესპუბლიკის მხარდაჭერა საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სამშვიდობო პოლიტიკის მიმართ. მხარეები ურთიერთობის კიდევ უფრო გაღრმავებასა და გააქტიურებაზე შეთანხმდნენ.

Ketevan Tsikhelashvili met with the ambassador of Turkey
The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Turkey to Georgia Fatma Seren Yazgan.
At the meeting Ambassador received comprehensive information on the situation in the occupied territories of Georgia. They talked about the problems of population living in the occupied territories and villages along the dividing lines, their challenges and difficulties.
The State Minister informed the guest about Georgia's reconciliation and engagement policy. In a detailed reviewed the new peace initiative of the Government, the "Step for a Better Future", which encourages trade across dividing lines, facilitates education for people living in the occupied territories and facilitating access to various services.
The Ambassador reaffirmed the support of the Turkish Republic towards Georgia's territorial integrity and peace policy. The sides agreed on further deepening and intensification of relations.