ქეთევან ციხელაშვილი თურქეთის ელჩს შეხვდა
შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი თურქეთის რესპუბლიკის საგანგებო და სრულუფლებან ელჩს საქართველოში ფატმა ჯერენ იაზგანს შეხვდა.
შეხვედრაზე ელჩმა ამომწურავი ინფორმაცია მიიღო საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ სიტუაციასთან დაკავშირებით. ისაუბრეს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფი ხაზების გასწვრივ მდებარე სოფლებში მცხოვრები მოსახლეობის პრობლებზე, გამოწვევებსა და სირთულეებზე.
სახელმწიფო მინისტრმა სტუმარს საქართველოს შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკაც გააცნო. დეტალურად მიმოიხილა მთავრობის ახალი სამშვიდობო ინიციატივა "ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ", რომელიც გამყოფი ხაზების გასწვრივ ვაჭრობის წახალისებას, ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრები ადამიანებისათვის განათლების შესაძლებლობასა და სხვადასხვა სერვისზე წვდომის გამარტივებას გულისხმობს.
ელჩმა კიდევ ერთხელ დაადასტურა თურქეთის რესპუბლიკის მხარდაჭერა საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სამშვიდობო პოლიტიკის მიმართ. მხარეები ურთიერთობის კიდევ უფრო გაღრმავებასა და გააქტიურებაზე შეთანხმდნენ.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с Чрезвычайным и Полномочным Послом Турецкой Республики в Грузии Фатьмой Серен Язган.
На встрече посол получила исчерпывающую информацию о существующей ситуации на оккупированных территориях Грузии. На встрече говорили о проблемах, вызовах и трудностях населения, проживающего на оккупированных территориях и в сёлах вдоль разделительных линий.
Государственный министр ознакомила посла с политикой примирения и вовлечения Грузии. Детально рассмотрела новую мирную инициативу Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему», которая поощряет торговлю через разделительные линии, облегчает возможности получения образования и доступ к различным услугам населению, проживающему на оккупированных территориях.
Посол ещё раз подтвердила поддержку Турецкой Республики территориальной целостности и мирной политики Грузии. Стороны договорились о дальнейшем углублении отношений.