სახელმწიფო მინისტრი საქართველოში გაეროს ბავშვთა ფონდის წარმომადგენელს ღასან ხალილის შეხვდა და მას ოკუპირებულ რეგიონებში არსებული ვითარება დეტალურად გააცნო.
შეხვედრაზე საუბარი ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტებს შეეხო. ქეთევან ციხელაშვილმა განსაკუთრებული ხაზი ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მშობლიურ ენაზე განათლების მიღების აკრძალვის ფაქტს გაუსვა და აღნიშნა, რომ ეს კატეგორიულად მიუღებელია, როგორც საქართველოსთვის, ასევე ცივილიზებული სამყაროსთვის.
მხარეებმა შეხვედრაზე გაეროს ბავშვთა ფონდის პროექტები მიმოიხილეს და სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავებაზე შეთანხმდნენ.

Государственный министр встретилась с представителем Детского Фонда ООН (UNICEF) в Грузии Гасаном Халилем и ознакомила его с существующей ситуацией на оккупированных территориях.
На встрече обсудили факты нарушения прав человека. Кетеван Цихелашвили особенно подчеркнула факт запрета на получение образования на родном языке на оккупированных территориях и отметила, что это категорически неприемлемо как для Грузии, так и для всего цивилизованного мира.
На встрече стороны обсудили проекты Детского Фонда ООН в Грузии и договорились об углублении будущего сотрудничества.