შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ რუსლან აბაშიძემ საქართველოში გაეროს განვითარების პროგრამის მოქმედ ხელმძღვანელთან მუნხტუია ალთანგერელთან და გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისრის წარმომადგენელთან იოჰანეს ფან დერ კლაუსთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრები გამართა.
შეხვედრაზე საუბარი შეეხო ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ სიტუაციას. მიმოიხილეს აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონებში ადამიანის უფლებების უხეში დარღვევის ფაქტები. აღინიშნა ის დისკრიმინაციული გარემო, რომელში ცხოვრებაც გალისა და ახალგორის მოსახლეობას უწევს. ხაზი გაესვა გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობის პრობლემებსა და გამოწვევებს.
დაისახა სამომავლო თანამშრომლობის გეგმები. შეხვედრის დასასრულს, მხარეებმა მომავალ საქმიანობაში ერთმანეთს წარმატება უსურვეს.

First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ruslan Abashidze held introductory meetings with Munkhtuya Altangerel, Acting Head of UNDP in Georgia and Johannes van der Klaauw, the Representative of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR) to the South Caucasus.
The meeting was focused on the situation in the occupied territories. The facts of violation of human rights in Abkhazia and Tskhinvali regions were discussed. The discriminatory environment in which people of Gali and Akhalgori live, was underlined. The problems and challenges of the population living across the dividing lines also were emphasized.
Future cooperation plans were planned. At the end of the meeting, the sides wished each other success in the future activities.