შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველი მოადგილე რუსლან აბაშიძე დიდი ბრიტანეთის ელჩს საქართველოში, ჯასტინ მაკკენზი სმიტს შეხვდა.
გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ ვითარებაზე ისაუბრეს. მიმოიხილეს გამოწვევები, რომელთა წინაშეც ოკუპირებულ ტერიტორიებსა თუ გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობა დგას.
საუბარი აგრეთვე შეეხო სამშვიდობო ინიციატივას „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“, მისი განხორციელების მიმდინარეობასა და პერსპექტივებს. ხაზი გაესვა ამ პროცესში დიდი ბრიტანეთის მხარდაჭერის როლსა და მნიშვნელობას.

The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ruslan Abashidze met with British Ambassador to Georgia, Justin McKenzie Smith.
At the introductory meeting, the situation in the occupied territories of Georgia was discussed. Participants also talked about the challenges faced by the population living in the occupied territories or along the dividing lines.
They also discussed the peace initiative "A Step to a Better Future", its implementation and prospects. The role and importance of UK’s support in this process was emphasized.