სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტისა (GIP) და ნორვეგიის საერთაშორისო ურთიერთობების ინსტიტუტის (NUPI) ექსპერტებს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმრებს საქართველოს შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკა გააცნო. დეტალურად მიმოიხილა სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ,“ რომლის იმპლემენტაციაც უკვე მიმდინარეობს. იმსჯელეს მისი განხორციელების გზებზე.
შეხვედრის ერთ-ერთი თემა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია იყო. სახელმწიფო მინისტრმა დაწვრილებით ისაუბრა იმ გამოწვევებსა და სირთულეებზე, რომელთაც გამყოფი ხაზის მეორე მხარეს მცხოვრები მოსახლეობა ყოველდღიურად აწყდება. ქეთევან ციხელაშვილმა აღნიშნა, რომ საქართველოს მთავრობის ამოცანაა მათ არსებული მძიმე მდგომარეობა შეუმსუბუქოს. სამშვიდობო ინიციატივა ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ სწორედ მათთვის ახალი შესაძლებლობების შეთავაზებისკენაა მიმართული.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с экспертами Института политики Грузии (GIP) и Норвежского Института международных отношений (NUPI).
Кетеван Цихелашвили ознакомила гостей с политикой примирения и вовлечения Грузии. На встрече Государственный министр детально рассмотрела мирную инициативу «Шаг к лучшему будущему», которая уже реализуется, также обсудили пути осуществления инициативы. Одной из тем встречи была существующая ситуация на оккупированных территориях.
Государственный министр детально обсудила вызовы и трудности, с которыми ежедневно сталкивается население, проживающее по другую сторону разделительной линии. Кетеван Цихелашвили отметила, что задачей Правительства Грузии является облегчение существующего тяжёлого положения. Мирная инициатива «Шаг к лучшему будущему» направлена на предоставление населению новых возможностей. В конце встречи состоялась дискуссия. Государственный министр исчерпывающе ответила на вопросы гостей.