სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტისა (GIP) და ნორვეგიის საერთაშორისო ურთიერთობების ინსტიტუტის (NUPI) ექსპერტებს შეხვდა.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმრებს საქართველოს შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკა გააცნო. დეტალურად მიმოიხილა სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ,“ რომლის იმპლემენტაციაც უკვე მიმდინარეობს. იმსჯელეს მისი განხორციელების გზებზე.
შეხვედრის ერთ-ერთი თემა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია იყო. სახელმწიფო მინისტრმა დაწვრილებით ისაუბრა იმ გამოწვევებსა და სირთულეებზე, რომელთაც გამყოფი ხაზის მეორე მხარეს მცხოვრები მოსახლეობა ყოველდღიურად აწყდება. ქეთევან ციხელაშვილმა აღნიშნა, რომ საქართველოს მთავრობის ამოცანაა მათ არსებული მძიმე მდგომარეობა შეუმსუბუქოს. სამშვიდობო ინიციატივა ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ სწორედ მათთვის ახალი შესაძლებლობების შეთავაზებისკენაა მიმართული.

The State Minister Ketevan Tsikhelashvili met with the experts of Institute of Georgia’s Policy (GIP) and Norwegian Institute of International Relations (NUPI).
Ketevan Tsikhelashvili introduced to the guests Georgian reconciliation and engagement policy. She reviewed in details the peace initiative "A Step to a Better Future", the implementation of which is already underway. Participants also discussed the ways of its implementation.
One of the topics of the meeting was the situation in the occupied territories. The State Minister spoke about the challenges and difficulties that the population living on the other side of the dividing line face daily. Ketevan Tsikhelashvili noted that the task of the Government of Georgia is to alleviate their existing situation. Peace Initiative “A Step to a Better Future" is aimed at offering new opportunities for them.
The discussion was held at the end of the meeting. The State Minister answered the questions of the guests exhaustively.