შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საფრანგეთის ელჩს საქართველოში პასკალ მენიეს შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონის მიმართულებით ე.წ. გამშვები პუნქტების ჩაკეტვა და გადაადგილების კიდევ უფრო შეზღუდვა იყო. სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად ისაუბრა იმ პრობლემებზე, რომლებიც ამ გადაწყვეტილების გამო მოსახლეობას გამყოფი ხაზის ორივე მხარეს ექმნება. ელჩმა აღნიშნულთან დაკავშირებით წუხილი გამოთქვა და სახელმწიფო მინისტრისაგან ადგილზე არსებული მდგომარეობის შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიიღო.
ქეთევან ციხელაშვილმა ელჩს საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო მიდგომებზე, შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის ძირითადი მიმართულებებსა და ამ კუთხით სამომავლოდ დაგეგმილი ნაბიჯებზეც მიაწოდა ინფორმაცია. დეტალურად მიმოიხილეს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივა "ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ", რომელიც ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრები მოსახლეობის ეკონომიკურ გაძლიერებასა და მათთვის სხვადასხვა სერვისზე წვდომის გამარტივებას გულისხმობს. სახელმწიფო მინისტრმა აღნიშნა, რომ ინიციატივა ამჟამად უკვე ინპლემენტაციის პროცესშია. ისაუბრეს მის მიმდინარეობაზე.
შეხვედრის ბოლოს ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმარმა მხარდაჭერისათვის, ღია და კოორდინირებული თანამშრომლობისათვის მადლობა გადაუხადა. მხარეები ორმხრივი თანამშრომლობის გაგრძელებაზე შეთანხმდნენ.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с послом Франции в Грузии Паскалем Mенье.
Основной темой встречи было закрытие т. н. пропускных пунктов в направлении Абхазии и Южной Осетии и дополнительное ограничение передвижения. Государственный министр детально рассмотрела проблемы, с которыми население, проживающее по обе стороны разделительной линии, сталкивается в связи с этим решением.
Посол выразил обеспокоенность по этому поводу и получил подробную информацию о существующей ситуации от Государственного министра. Кетеван Цихелашвили ознакомила посла с мирными подходами Правительства Грузии, основными направлениями политики примирения и вовлечения и о будущих шагах, запланированных в этом направлении. На встрече детально обсудили мирную инициативу Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему», которая предусматривает экономическое укрепление и облегчение доступа к различным услугам населения, проживающего на оккупированных территориях. Государственный министр отметила, что инициатива в настоящее время находится в процессе реализации, также обсудили как проходит процесс имлементации.
В конце встречи Кетеван Цихелашвили поблагодарила посла за поддержку, открытое и скоординированное сотрудничество. Стороны договорились продолжить двустороннее сотрудничество.