შერიგებისა და სამოქალაქო თანაწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა ჰაინრიჰ ბიოლის ფონდის სამხრეთ კავკასიის ბიუროში სტუდენტებისათვის ლექცია წაიკითხა.
ლექცია საქართველოს შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკას და მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივას „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ ეხებოდა. ქეთევან ციხელაშვილმა ახალგაზრდებთან დეტალურად მიმოიხილა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია და ის ნაბიჯები, რომელთაც საქართველოს მთავრობა გამყოფი ხაზების ორივე მხარეს მცხოვრები მოსახლეობის მდგომარეობის შესამსუბუქებლად დგამს.
სტუდენტებმა ინფორმაცია მიიღეს სამშვიდობო ინიციატივის განხორციელების მიმდინარეობასა და პერსექტივებზე. ისაუბრეს იმ ძირითად ასპექტებზე, რომელთაც „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ მოიცავს.
შეხვედრის ბოლოს გაიმართა დისკურსია. სახელმწიფო მინისტრმა ახალგაზრდების მიერ დასმულ კითხვებს ამომწურავად უპასუხა.
შეხვედრა ჰაინრიჰ ბიოლის ფონდის სამხრეთ კავკასიის ბიუროს მიერ წამოწყებული სალექციო კურსის "ომი და მშვიდობა" ფარგლებში გაიმართა.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili delivered a lecture for students at the Heinrich Boell’s Foundation South Caucasus Bureau.
The theme of the lecture was Georgia's reconciliation and engagement policy and the Government's peace initiative "A Step to a Better Future." Ketevan Tsikhelashvili reviewed the situation in the occupied territories and the steps of the Georgian government to alleviate the conditions of the population living on both sides of the dividing lines.
The students received information on the implementation and perspectives of the peace initiative. They talk about the basic aspects of the peace initiative.
At the end of the meeting a discussion was held. The State Minister answered the questions of the participants.
The meeting was held in the framework of the course "War and Peace" initiated by the Heinrich Boell Foundation South Caucasus Bureau.