შერიგებისა და სამოქალაქო თანაწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა ჰაინრიჰ ბიოლის ფონდის სამხრეთ კავკასიის ბიუროში სტუდენტებისათვის ლექცია წაიკითხა.
ლექცია საქართველოს შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკას და მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივას „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ ეხებოდა. ქეთევან ციხელაშვილმა ახალგაზრდებთან დეტალურად მიმოიხილა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია და ის ნაბიჯები, რომელთაც საქართველოს მთავრობა გამყოფი ხაზების ორივე მხარეს მცხოვრები მოსახლეობის მდგომარეობის შესამსუბუქებლად დგამს.
სტუდენტებმა ინფორმაცია მიიღეს სამშვიდობო ინიციატივის განხორციელების მიმდინარეობასა და პერსექტივებზე. ისაუბრეს იმ ძირითად ასპექტებზე, რომელთაც „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ მოიცავს.
შეხვედრის ბოლოს გაიმართა დისკურსია. სახელმწიფო მინისტრმა ახალგაზრდების მიერ დასმულ კითხვებს ამომწურავად უპასუხა.
შეხვედრა ჰაინრიჰ ბიოლის ფონდის სამხრეთ კავკასიის ბიუროს მიერ წამოწყებული სალექციო კურსის "ომი და მშვიდობა" ფარგლებში გაიმართა.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили прочитала лекцию студентам в Офисе регионального бюро Генриха Белля на Южном Кавказе.
Лекция была посвящена политике примирения и вовлечения Грузии и мирной инициативе Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему». На встрече Кетеван Цихелашвили детально рассмотрела существующую ситуацию на оккупированных территориях и те шаги, которые Правительство Грузии предпринимает для облегчения условий жизни населения, проживающего по обе стороны разделительных линий.
Студенты получили информацию о процессе реализации и перспективах мирной инициативы. На встрече обсудили основные аспекты инициативы «Шаг к лучшему будущему». В конце встречи состоялась дискуссия. Государственный министр Грузии ответила на вопросы студентов.
Встреча прошла в рамках курса «Война и мир», инициированного Региональным бюро Генриха Белля на Южном Кавказе.