შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) ხელმძღვანელს პიტერ უიბლერს შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ და მის ფარგლებში შესრულებული სამუშაო იყო. ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმარს იმპლემენტაციის პროცესში განვლილი ეტაპები და დაგეგმილი ნაბიჯები გააცნო. USAID-ის ხელმძღვანელმა კიდევ ერთხელ დაადასტურა მხარდაჭერა აღნიშნული პროექტის მიმართ. სახელმწიფო მინისტრმა ბატონ უიბლერს მადლობა გადაუხადა და ხაზი გაუსვა ორგანიზაციის როლის მნიშვნელობა კონფლიქტის მშვიდობიანად მოგვარების საქმეში. აღნიშნა, რომ მის მიერ სხვადასხვა სახის პროექტის განხორციელება, რომელთა მიზანიც ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრები ადამიანების დახმარება და ნდობის აღდგენის პროცესის ხელშეწყობაა, ძალიან მნიშვნელოვანია.
შეხვედრაზე აგრეთვე მიმოიხილეს აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტები. საუბარი შეეხო თანამშრომლობის გაღრმავებისა და ორმხრივი ურთიერთობების განვითარების საჭიროებას.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with Peter Weibler, Mission Director of the USAID/Georgia.
The main topic of the meeting was the peace initiative "A Step to a Better Future" and was a work done within it. Ketevan Tsikhelashvili introduced the guest completed stages and planned steps in the process of its implementation. The USAID Mission Director has once again confirmed support for the project. The State Minister thanked Peter Weibler and emphasized the importance of the organization's role in the conflicts peaceful resolution. She noted that the implementation of a variety of projects aimed at helping people living in the occupied territories and promoting confidence building process is very important.
The current and planned projects of the US Agency for International Development were also discussed at the meeting. The discussion touched upon the necessity of deepening cooperation and development of bilateral relations.