ვაშინგტონში ვიზიტის ფარგლებში შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის სამუშაო შეხვედრები გრძელდება. ქეთევან ციხელაშვილი ვიზიტის მესამე დღეს ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოში (USAID) იმყოფებოდა, სადაც ევროპისა და ევრაზიის საკითხებში წარმომადგენლებს ბროკ ბიერმანსა და ალექსანდ სოკოლოვსკის ამერიკაში საქართველოს ელჩთან, დავით ბაქრაძესთან ერთად შეხვდა.
ოკუპირებულ რეგიონებში არსებულ ვითარებაზე ინფორმაციის მიღების შემდეგ საუბრის ძირითადი ნაწილი მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივას „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ დაეთმო. USAID-ის წარმომადგენლებმა სახელმწიფო მინისტრისგან დეტალური ინფორმაცია მიიღეს სამშვიდობო ინიციატივის ფარგლებში დაგეგმილ პროექტებზე. მათ ინიციატივის მიმართ მაღალი ინტერესი და კონტრიბუციის სურვილი გამოხატეს.
თავის მხრივ, ქეთევან ციხელაშვილმა ხაზი გაუსვა ამერიკის შეერთებული შტატების და კერძოდ, USAID-ის მხარდაჭერის მნიშვნელობას ინიციატივის წარმატებით განხორციელების საქმეში.

Within the visit to Washington, the State Minister for Reconciliation and Civic Equality continues working meetings. On the third day of the visit, Ketevan Tsikhelashvili together with the Ambassador of Georgia to USA David Bakradze with met with the representatives of European and Eurasian Affairs of the United States Agency for International Development (USAID) Brook Berman and Aleksand Sokolowski.
After receiving the information about the situation in the occupied regions, the main part of the meeting was dedicated to the Government's peace initiative "A Step to a Better Future". USAID representatives received from the State Minister detailed information about the projects planned within the framework of this initiative. They expressed their interest and willingness to contribute.
Ketevan Tsikhelashvili emphasized the particular importance of USAID support in the successful implementation of the initiative.