შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ რუსლან აბაშიძემ გაერო-ს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) წარმომადგენელთან საქართველოში რაიმუნდ იელესთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
საუბრის მთავარი თემა აფხაზეთის რეგიონში ამ დროისათვის არსებული სიტუაცია იყო. ის სირთულეები და გამოწვევები, რომელთან გამკლავებაც ადგილობრივ მოსახლეობას უწევს.
შეხვედრაზე აგრეთვე მიმოიხილეს ორგანიზაციის საქმიანობა და პროექტები, რომელთაც იგი აფხაზეთის რეგიონში ანხორციელებს. ხაზი გაესვა სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და გაერო-ს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის ურთიერთობის მნიშვნელობას. მხარეებმა თანამშროლობის გაღრმავების გეგმებიც დასახეს.

The First Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ruslan Abashidze held an introductory meeting with the representative of the United Nations Food and Agriculture Organization (FAO) in Georgia Raimund Ielles.
The main topic of the meeting was the current situation in the Abkhazian region. The difficulties and challenges with which the local population has to deal.
During the meeting the activities of the organization and the projects implemented in the region of Abkhazia were also discussed. The importance of the Office of the State Minister of Georgia and the United Nations Food and Agriculture Organization’s relations was underlined. The sides also drew up plans to deepen their work.