შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის პირველმა მოადგილემ რუსლან აბაშიძემ გაერო-ს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის (FAO) წარმომადგენელთან საქართველოში რაიმუნდ იელესთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
საუბრის მთავარი თემა აფხაზეთის რეგიონში ამ დროისათვის არსებული სიტუაცია იყო. ის სირთულეები და გამოწვევები, რომელთან გამკლავებაც ადგილობრივ მოსახლეობას უწევს.
შეხვედრაზე აგრეთვე მიმოიხილეს ორგანიზაციის საქმიანობა და პროექტები, რომელთაც იგი აფხაზეთის რეგიონში ანხორციელებს. ხაზი გაესვა სახელმწიფო მინისტრის აპარატისა და გაერო-ს სურსათისა და სოფლის მეურნეობის ორგანიზაციის ურთიერთობის მნიშვნელობას. მხარეებმა თანამშროლობის გაღრმავების გეგმებიც დასახეს.

Первый заместитель государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Руслан Абашидзе провел ознакомительную встречу с представителем Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН (FAO) в Грузии Раймундом Йеле.
Основной темой встречи была существующая в Абхазии ситуация, те трудности и проблемы, с которыми сталкивается местное население. На встрече также обсудили деятельность организации и реализуемые в Абхазии проекты.
Была подчеркнута важность сотрудничества Аппарата государственного министра Грузии и Продовольственной и сельскохозяйственной организации ООН. Стороны также определили планы по углублению сотрудничества.