შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე რუსლან აბაშიძემ სახელმწიფო კანცელარიაში შეხვედრა შვედეთის სამთავრობო დელეგაციასთან გამართა, რომლსაც საერთაშორისო განვითარებისა და თანამშრომლობის მინისტრი პეტერ ერიქსონი ხელმძღვანელობს.
შეხვედრა ოკუპირებულ აფხაზეთში ერთი კვირის წინ ირაკლი კვარაცხელიას რუსულ ბაზაზე დაღუპვის ფაქტზე საუბრით დაიწყო. სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ შვედ სტუმრებს საქმის შესახებ ქართული მხარის ხელთ არსებული ინფორმაცია გააცნო.
შვედეთის სამთავრობო დელეგაციის წარმომადგენლებმა ასევე დეტალური ინფორმაცია მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივის ,,ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ მიიღეს და მსგავსი სამშვიდობო პროექტების მნიშვნელობაზე ისაუბრეს. შეხვედრის დროს საუბარი ჟენევის მოლაპარაკებებსაც შეეხო.

В Государственной канцелярии Первый заместитель государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Руслан Абашидзе провел встречу с делегацией Правительства Швеции во главе с Министром международного развития и сотрудничества Питером Эриксоном.
Встреча началась разговором о факте смерти Ираклия Кварацхелия на русской базе в оккупированной Абхазии. Заместитель государственного министра предоставил представителям делегации информацию, которая есть у грузинской стороны по этому делу.
Представители Правительственной делегации Швеции также получили детальную информацию о мирной инициативе Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему» и обсудили важность подобных мирных проектов. На встрече также говорили о Женевских международных дискуссиях. Делегация Правительства Швеции покинет Грузию завтра.