შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი, საქართველოს პრემიერ-მინისტრთან მამუკა ბახტაძესთან ერთად, მარნეულში იმყოფებოდა, სადაც საქართველოს აზერბაიჯანელ მოქალაქეებს ნოვრუზ ბაირამის დღესასწაული მიულოცა.
„ნოვრუზ ბაირამინიზ მუბარექ. გილოცავთ ნოვრუზ ბაირამს თითოეულ აზერბაიჯანელ თანამოქალაქესა და ყველა იმ ადამიანს, ვინც დღეს საქართველოში ამ არაჩვეულებრივ დღესასწაულს აღნიშნავს. ეს არის გაზაფხულის, ახალი სიცოცხლის დღესასწაული. მინდა თითოეულ ოჯახს და მთლიანად ჩვენს ქვეყანას ვუსურვო სიკეთე, კეთილდღეობა, გაძლიერება და რაც ყველა ჩვენგანისათვის მთავარია - მშვიდობა.
„მინდა ვისურვო, რომ მალე დასრულდეს ის უსამართლობა, ის აბსურდი, რაც განგრძობით ოკუპაციას უკავშირდება, რადგან ეს თითოეული ჩვენგანის ინტერესშია. ასევე ის, რომ ჩვენ, ეთნიკურობისდა მიუხედავად, თითოეულ მოქალაქეს, შეგვეძლოს ჩვენი წვლილი შევიტანოთ და დავიცვათ ყველაზე მთავარი - მშვიდობა, ის უნიკალური საგანძური, რაც გვაქვს ჩვენი მრავალფეროვნების, ჩვენი ურთიერთობების სახით, რომელიც ურთიერთპატივისცემასა და სიყვარულს ეფუძნება. დღეს თითოეული ჩვენგანი, მთელი საქართველო, ამ დღესასწაულის თანაზიარია“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.
აზერბაიჯანული ეროვნული დღესასწაული - ნოვრუზ ბაირამი 21 მარტს აღინიშნება. იგი ახალი წლის, გაზაფხულის დადგომისა და დღისა და ღამის გათანაბრების მომასწავებელია. საქართველოში ნოვრუზ ბაირამი 2010 წლიდან საერთო სახალხო დღესასწაულადაა გამოცხადებული.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili, together with the Prime Minister of Georgia Mamuka Bakhtadze, was in Marneuli and congratulated Azeri citizens of Georgia on Novruz Bayram celebration.
"Novruz Bayraminiz Mubarak. I congratulate on Novruz Bayram every Azerbaijani citizen and all the people who celebrate this wonderful holiday in Georgia today. This is the holiday of spring and of a new life. I want to wish each family and our country kindness, prosperity and, what is the most important to each of us - peace.
"I want to wish that the situation with occupation will end soon, because it is in the interest of each of us. Every citizen of our country can contribute and protect the most important thing - peace, the unique treasure we have in our diversity, our relationships, based on mutual respect and love. Today, each of us, the whole Georgia, is a part of this holiday", - said Ketevan Tsikhelashvili.