შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი აზერბაიჯანის რესპუბლიკის დიასპორის საკითხთა სახელმწიფო კომიტეტის თავმჯდომარეს ფუად მურადოვს შეხვდა.
შეხვედრაზე ისაუბრეს სამოქალაქო ინტეგრაციის ხელშეწყობის კუთხით სახელმწიფოს პოლიტიკაზე. პროექტებზე, რომლებიც ეთნიკურად აზერბაიჯანელი მოქალაქეების ინტეგრაციასა და მეტ ჩართულობას ისახავს მიზნად. მათ შორის „ქართულ ენაში მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამასა“ და აღნიშნული პროგრამით მოსარგებლე პირთათვის სახელმწიფო უწყებებში სტაჟირების გავლის შესაძლებლობებზე.
სტუმრები დაინტერესდნენ აზერბაიჯანული თემის ყოფით, მათთვის აქტუალური საკითხებითა და აღნიშნული საკითხებისადმი სახელმწიფოს მიდგომით.
ხაზი გაესვა ქართველ და აზერბაიჯანელ ხალხთა შორის არსებული მეგობრობის მნიშვნელობას. მხარეებმა სამომავლო გეგმები დასახეს და მხარდაჭერის გაძლიერების სურვილი გამოთქვეს.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with Chairman of State Committee on Diaspora Issues of the Republic of Azerbaijan Fuad Muradov.
At the meeting they talked about the state policy in promoting civic integration. Projects aimed at integrating ethnic Azeri citizens. Including the "Educational Program for Training in Georgian Language" and the possibilities for internships in state agencies for persons benefiting from the program.
The guests were interested in the conditions of Azeri community, their current important issues and the state approach to these issues.
The importance of friendship between Georgian and Azeri peoples was emphasized. The sides set out future plans and expressed willingness to strengthen support.