შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი აზერბაიჯანის რესპუბლიკის დიასპორის საკითხთა სახელმწიფო კომიტეტის თავმჯდომარეს ფუად მურადოვს შეხვდა.
შეხვედრაზე ისაუბრეს სამოქალაქო ინტეგრაციის ხელშეწყობის კუთხით სახელმწიფოს პოლიტიკაზე. პროექტებზე, რომლებიც ეთნიკურად აზერბაიჯანელი მოქალაქეების ინტეგრაციასა და მეტ ჩართულობას ისახავს მიზნად. მათ შორის „ქართულ ენაში მომზადების საგანმანათლებლო პროგრამასა“ და აღნიშნული პროგრამით მოსარგებლე პირთათვის სახელმწიფო უწყებებში სტაჟირების გავლის შესაძლებლობებზე.
სტუმრები დაინტერესდნენ აზერბაიჯანული თემის ყოფით, მათთვის აქტუალური საკითხებითა და აღნიშნული საკითხებისადმი სახელმწიფოს მიდგომით.
ხაზი გაესვა ქართველ და აზერბაიჯანელ ხალხთა შორის არსებული მეგობრობის მნიშვნელობას. მხარეებმა სამომავლო გეგმები დასახეს და მხარდაჭერის გაძლიერების სურვილი გამოთქვეს.

Госминистр по примирению и гражданскому равноправию Кетеван Цихелашвили встретилась с председателем Государственного комитета по вопросам диаспоры Азербайджанской Республики Фуадом Мурадовым.
На встече обсудили государственную политику по содействию гражданской интеграции. Рассмотрели проекты, которые направлены на интеграцию и вовлечение этнических азербайджанцев, включая «Образовательную программу по обучению грузинскому языку» и возможности стажировки в государственных учреждениях для лиц, пользующихся этой программой.
Гости заинтересовались жизнью азербайджанской общины в Грузии, актуальными вопросами и государственным подходом к этим вопросам.
На встрече была подчеркнута важность дружбы между грузинским и азербайджанским народами.
Стороны обсудили планы на будущее, выразили готовность усилить поддержку и развивать двусторонние взаимоотношения.