შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა ევროკავშირის ელჩთან, კარლ ჰარცელთან შეხვედრა გამართა.
შეხვედრაზე განხილვის მთავარი თემა საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო პოლიტიკა, მისი განხორციელების მიმდინარეობა და შედეგები იყო. სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად ისაუბრა ნაბიჯებზე, რომელთაც საქართველოს ხელისუფლება კონფლიქტის მშვიდობიანად მოგვარებისთვის დგამს.
ევროკავშირის ელჩი სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ იმპლემენტაციის პროცესით დაინტერესდა. ამომწურავი ინფორმაცია მიიღო იმ პროექტების შესახებ, რომელთაც ინიციატივა ითვალისწინებს და რომელთა განხორციელებაც დაწყებულია.
განხილულ იქნა მხარეებს შორის არსებული ორმხრივი თანამშრომლობა. ხაზი გაესვა ევროკავშირის, როგორც ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი აქტორის ჩართულობისა და მხარდაჭერის როლს კონფლიქტის მშვიდობიანად მოგვარების პროცესში.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili held a meeting with EU Ambassador Carl Hartzell.
The main topic of discussion at the meeting was the peace policy of the Government of Georgia, its implementation and results. The State Minister spoke in detail about the steps that the Georgian authorities are making for peaceful resolution of the conflict.
The EU Ambassador was interested in the implementation of the peace initiative "A Step to a Better Future". He received a comprehensive information on the projects which are initiated and implemented.
Bilateral cooperation between the parties was discussed. The EU role as one of the most important actors in the peaceful settlement of the conflict was emphasized.