შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი გაეროს მუდმივ კოორდინატორსა და გაეროს განვითარების პროგრამის მუდმივ წარმომადგენელს საქართველოში ლუიზა ვინტონს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარების შესახებ. განიხილეს არსებული გამოწვევები და მათი გადაჭრის გზები.
ქეთევან ციხელაშვილმა სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ მიმდინარეობაც მიმოიხილა და გაეროს მუდმივ კოორდინატორს მიაწოდა ინფორმაცია ინიციატივის ეფექტიანად განხორციელების მიზნით საქართველოს მთავრობის მიერ გადადგმული და დაგეგმილი ნაბიჯების თაობაზე. ამ კუთხით სახელმწიფო მინისტრმა ხაზი გაუსვა გაერო-ს განსაკუთრებულ როლს და მისი შემდგომი მხარდაჭერის მნიშვნელობას.
მხარეებმა ასევე მიმოიხილეს აფხაზეთის რეგიონში გაერო-ს ჩართულობა და მისი სხვადასხვა ოფისების საქმიანობა, განიხილეს მიმდინარე პროექტების შედეგები და სამომავლოდ დაგეგმილი ინიციატივები. სახელმწიფო მინისტრმა ყურადღება გაამახვილა გაერო-ს მნიშვნელოვან წვლილზე აფხაზეთის რეგიონში მცხოვრები მოსახლეობის დახმარებისა და მხარდაჭერის კუთხით და ლუიზა ვინტონს მჭიდრო და ეფექტიანი თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with UN Permanent Coordinator and UNDP Permanent Representative in Georgia Louiza Winton.
The sides discussed the situation in the occupied territories of Georgia, exesting challenges and ways of solving them.
Ketevan Tsikhelashvili reviewed the peace initiative "A Step to a Better Future" and informed UN Permanent Coordinator about the steps taken by the Government of Georgia for the effective implementation of this initiative. In this regard, the State Minister emphasized the UN's special role and the importance of its further support.
The sides also discussed the involvement of the UN in the Abkhazian region and the activities of its various offices, the outcomes of ongoing projects and future initiatives. The State Minister emphasized the UN's significant contribution and support of the population living in the Abkhazian region and thanked Louisa Winton for close and effective cooperation.