შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი გაეროს მუდმივ კოორდინატორსა და გაეროს განვითარების პროგრამის მუდმივ წარმომადგენელს საქართველოში ლუიზა ვინტონს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა ისაუბრეს საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული ვითარების შესახებ. განიხილეს არსებული გამოწვევები და მათი გადაჭრის გზები.
ქეთევან ციხელაშვილმა სამშვიდობო ინიციატივის „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ მიმდინარეობაც მიმოიხილა და გაეროს მუდმივ კოორდინატორს მიაწოდა ინფორმაცია ინიციატივის ეფექტიანად განხორციელების მიზნით საქართველოს მთავრობის მიერ გადადგმული და დაგეგმილი ნაბიჯების თაობაზე. ამ კუთხით სახელმწიფო მინისტრმა ხაზი გაუსვა გაერო-ს განსაკუთრებულ როლს და მისი შემდგომი მხარდაჭერის მნიშვნელობას.
მხარეებმა ასევე მიმოიხილეს აფხაზეთის რეგიონში გაერო-ს ჩართულობა და მისი სხვადასხვა ოფისების საქმიანობა, განიხილეს მიმდინარე პროექტების შედეგები და სამომავლოდ დაგეგმილი ინიციატივები. სახელმწიფო მინისტრმა ყურადღება გაამახვილა გაერო-ს მნიშვნელოვან წვლილზე აფხაზეთის რეგიონში მცხოვრები მოსახლეობის დახმარებისა და მხარდაჭერის კუთხით და ლუიზა ვინტონს მჭიდრო და ეფექტიანი თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.

Госминистр по примирению и гражданскому равноправию Кетеван Цихелашвили встретилась с постоянным координатором ООН и постоянным представителем ПРООН в Грузии Луизой Винтон.
На встрече стороны обсудили ситуацию на оккупированных территориях Грузии, проблемы и пути их решения.
Глава ведомства ознакомила гостей с мирной инициативой «Шаг к лучшему будущему» и проинформировала постоянного координатора ООН о шагах, предпринятых правительством Грузии для эффективной реализации этой инициативы. В связи с этим госминистр подчеркнула особую роль ООН и важность дальнейшей поддержки организации.
Стороны также обсудили участие ООН в абхазском регионе и деятельность ее различных офисов, итоги текущих проектов и запланированные инициативы.
Госминистр подчеркнула важную роль Организации Объединенных Наций в регионе в плане оказания помощи и поддержки населения и поблагодарила Луизу Винтон за тесное и эффективное сотрудничество.