შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი იორდანიის ჰაშიმიტური სამეფოს პარლამენტის სენატის პრეზიდენტს, ფეისალ ალ-ფაიეზსა და მის თანმხლებ დელეგაციას შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა განგრძობითი ოკუპაცია და მის მიერ გამოწვეული შედეგები იყო. სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს მიაწოდა ინფორმაცია საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და გამყოფ ხაზებზე შექმნილ ვითარებაზე, არსებულ საფრთხეებზე, უსაფრთხოებისა და ჰუმანიტარულ გამოწვევებზე.
საუბარი შეეხო აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონში ადამიანის უფლებების კუთხით არსებულ მდგომარეობას, ყურადღება გამახვილდა გალისა და ახალგორის რაიონებში შექმნილ ვითარებაზე.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმრებთან საქართველოს ხელისუფლების შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის პრიორიტეტებზეც ისაუბრა. იმსჯელეს ახალ სამშვიდობო ინიციატივაზე „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“. იმ ყველა შეღავათსა თუ სერვისზე, რომელთაც აღნიშნული ინიციატივა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობისათვის ითვალისწინებს.
შეხვედრის ბოლოს სახელმწიფო მინისტრმა იორდანიის მიერ საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის მხარდაჭერისათვის სტუმრებს მადლობა გადაუხადა. დაისახა სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების კონკრეტული გეგმები.

Госминистр по примирению и гражданскому равноправию Кетеван Цихелашвили встретилась с президентом Сената Иорданского Хашимитского Королевства Фейсалом Аль-Файезом и сопровождающей его делегацией.
Основной темой встречи была продолжающаяся оккупация и ее последствия. Госминистр предоставила гостям информацию о ситуации на оккупированных территориях Грузии и вдоль разделительной линиии, существующих угрозах, вопросах безопасности и гуманитарных проблемах.
В ходе обсуждений речь шла о ситуации в правами человека в Абхазии и Цхинвальском регионе. Основное внимание было уделено Гальскому и Ахалгорскому районам.
Цихелашвили рассказала о приоритетах политики примирения и взаимодействия правительства Грузии. Участники встречи обсудили новую мирную инициативу «Шаг к лучшему будущему», льготы и услуги, которые эта инициатива предоставляет населению, проживающему на оккупированных территориях и вдоль разделительной линии.
В конце встречи госминистр поблагодарила гостей за поддержку территориальной целостности и суверенитета Грузии. Стороны разработали конкретные планы по углублению будущего сотрудничества.