შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი იორდანიის ჰაშიმიტური სამეფოს პარლამენტის სენატის პრეზიდენტს, ფეისალ ალ-ფაიეზსა და მის თანმხლებ დელეგაციას შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა განგრძობითი ოკუპაცია და მის მიერ გამოწვეული შედეგები იყო. სახელმწიფო მინისტრმა სტუმრებს მიაწოდა ინფორმაცია საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და გამყოფ ხაზებზე შექმნილ ვითარებაზე, არსებულ საფრთხეებზე, უსაფრთხოებისა და ჰუმანიტარულ გამოწვევებზე.
საუბარი შეეხო აფხაზეთისა და ცხინვალის რეგიონში ადამიანის უფლებების კუთხით არსებულ მდგომარეობას, ყურადღება გამახვილდა გალისა და ახალგორის რაიონებში შექმნილ ვითარებაზე.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმრებთან საქართველოს ხელისუფლების შერიგებისა და ჩართულობის პოლიტიკის პრიორიტეტებზეც ისაუბრა. იმსჯელეს ახალ სამშვიდობო ინიციატივაზე „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“. იმ ყველა შეღავათსა თუ სერვისზე, რომელთაც აღნიშნული ინიციატივა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე და გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობისათვის ითვალისწინებს.
შეხვედრის ბოლოს სახელმწიფო მინისტრმა იორდანიის მიერ საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისა და სუვერენიტეტის მხარდაჭერისათვის სტუმრებს მადლობა გადაუხადა. დაისახა სამომავლო თანამშრომლობის გაღრმავების კონკრეტული გეგმები.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the President of the Senate of the Hashemite Kingdom of Jordan, Faisal Al-Fayez and his accompanying delegation.
The main topic of the meeting was the ongoing occupation and its consequences. The State Minister provided the guests with information about the situation in Georgia's occupied territories and along the dividing lines, existing threats, security and humanitarian challenges.
Discussions focused on the situation in Abkhazia and the Tskhinvali region, especially in Gali and Akhalgori districts.
Ketevan Tsikhelashvili spoke about the priorities of the Georgian government's reconciliation and engagement policy. They also discussed the new peace initiative "A Step to a Better Future". All the benefits or services which the initiative provides for the population living on the occupied territories and along the dividing lines.
At the end of the meeting the State Minister thanked the visitors for the support of Georgia's territorial integrity and sovereignty. Specific plans for deepening future cooperation were set up.