შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში მცხოვრებ ებრაელებს პასექის (ფესახი) დღესასწაულს ულოცავს.
„პასექი ებრაელთა მონობისგან თავის დაღწევის, ფიზიკური და სულიერი გათავისუფლების აღმნიშვნელი, მნიშვნელოვანი დღესასწაულია, რადგან სიმბოლური დატვირთვა აქვს. ებრაელები თავისუფლებისმოყვარე ხალხია და სწორედ ამას გამოხატავს პასექის დღესასწაულიც.
„ქართველებისა და ებრაელების მეგობრობა უნიკალური და უძვირფასესია და მას მრავალსაუკუნოვანი ისტორია აქვს. საუკუნეების განმავლობაში საქართველო ებრაელების სამშობლოა და მათი კულტურა და რელიგია ჩვენს ქვეყანას კიდევ უფრო მდიდარსა და მრავალფეროვანს ხდის. გილოცავთ ამ დღესასწაულს და გისურვებთ მშვიდობას, წარმატებასა და ბედნიერებას“, - -აღნიშნა ქეთევან ციხელაშვილმა.

Госминистр Грузии по примирению и гражданскому равноправию Кетеван Цихелашвили поздравляет евреев, проживающих в Грузии, с праздником Песах.
,,Песах - это важный праздник, который олицетворяет освобождение еврейского народа от физического и духовного рабства. Именно поэтому он несет символическую нагрузку. Евреи - свободолюбивые люди и праздник Песах является отражением характера еврейского народа.
Дружба грузин и евреев уникальна и драгоценна. У нее – многовековая история. На протяжении веков Грузия является для евреев родиной, а их культура и религия делают нашу страну еще более богатой и разнообразной. Поздравляю вас с этим праздником и желаю мира, успехов и счастья'', - сказала Кетеван Цихелашвили.