შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი საქართველოში გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის ელჩს ჰუბერტ ქნირშს შეხვდა.
შეხვედრაზე საუბრის ერთ-ერთი თემა ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაცია და გამყოფი ხაზის გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობის წინაშე მდგარი სირთულეები იყო.
მხარეებმა საქართველოს სამშვიდობო ინიციატივის “ნაბიჯი უკეთესი მომავლისაკენ“ განხორციელების მიმდინარეობა მიმოიხილეს და იმ ნაბიჯებზე იმსჯელეს, რომლებიც იმპლემენტაციის პროცესში უკვე გადაიდგა. აღინიშნა ის სარგებელი და სიკეთეები, რომლითაც ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და გამყოფი ხაზის გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობა ინიციატივის განხორციელების შემდეგ ისარგებლებს.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with the Ambassador of the Federal Republic of Germany to Georgia Hubert Knirsch.
One of the topics discussed at the meeting was the situation in the occupied territories and the difficulties faced by the population living across the dividing line.
The sides discussed the implementation of the Georgian peace initiative "A Step to a Better Future" and the steps that have already taken place in the implementation process. The benefits that people in the occupied territories and residents living across the dividing line receive also were noted.