შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი პანკისის ხეობის სოფელ ჯოყოლოში მოსახლეობას ხვდება. შეხვედრის მიზანი მოსახლეობის წინაშე მდგარი გამოწვევებისა და მათთვის საინტერესო საკითხების შესახებ ინფორმაციის მიღება და კითხვებზე პასუხის გაცემაა.
„ხელისუფლებას სრული მზაობა აქვს, რომ მაქსიმალურად გახსნილი დიალოგი და კომუნიკაცია ჰქონდეს, რადგან ესაა ერთადერთი და უალტერნატივო გზა, რომლითაც ყველა საკითხი უნდა გადავჭრათ და დავუბრუნდეთ იმ რეჟიმს, იმ ნდობაზე დაფუძნებულ და ძალიან აქტიურ კომუნიკაციას, რომელიც მოსახლეობასთან იყო. ეს კომუნიკაცია კიდევ უფრო გავაძლიეროთ, თუკი ამის საჭიროებაა და საკითხები ამ რეჟიმში განვიხილოთ.
„დღეს მოსახლეობისაგან მოვისმენ კონკრეტულად იმას, რაც მათ აინტერესებთ. ჩვენ გვაქვს პანკისის განვითარების გეგმა და ხედვა, რომელშიც მოსახლეობის ნაწილი უკვე ჩართულია და ესეც შეგვიძლია განვიხილოთ. ეს არ არის ერთადერთი შეხვედრა და იმედი მაქვს, რომ ჩვენი კომუნიკაცია კიდევ უფრო აქტიურად გაგრძელდება“, - განაცხადა შეხვედრის დაწყებამდე ქეთევან ციხელაშვილმა.
პანკისის ხეობის მაცხოვრებლების ნაწილს ქეთევან ციხელაშვილი სახელმწიფო კანცელარიაში რამდენიმე დღის წინაც შეხვდა. შეხვედრას, რომელიც ერთ საათზე მეტხანს გაგრძელდა, პანკისელებმა სახელმწიფო მინისტრს ის საკითხები გააცნეს, რომელიც ხეობის მაცხოვრებლებს აწუხებს და ხელისუფლებასა და მოსახლეობას შორის კომუნიკაციის ინტენსიურობის აუცილებლობაზე გაამახვილეს ყურადღება.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili meets the population of Pankisi Gorge in the village of Jokolo. The goal of the meeting is to get information about the challenges and issues that are interesting to the population and answer their questions.
"The government has full readiness to have the most open dialogue and communication, since this is the only way to solve all the issues and get back to the regime, based on trust and very active communication with the population. We should strengthen this communication if we need it and discuss the issues in this mode.
"Today I will hear from the population what they are interested in. We have a Pankisi development plan and a vision in which part of the population is already involved and we can discuss it too. This is not the only meeting and I hope that our communication will continue even more actively", - said Ketevan Tsikhelashvili before the meeting.
Ketevan Tsikhelashvili met with the part of the residents of Pankisi Gorge several days ago in the State Chancellery. During the meeting, which lasted for more than an hour, residents of the Gorge introduced to the State Minister their problem issues and highlighted the necessity of intensifying communication between the Government and the population.