სახელმწიფო მინისტრი საქართველოში წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტის წარმომადგენლებს შეხვდა. შეხვედრაზე მხარეებმა, უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოძიებისა და შემდგომი იდენტიფიკაციის პროცესის გაუმჯობესებისთვის ადგილობრივი შესაძლებლობების განვითარების მნიშვნელობაზე და ამ მიმართულებით არსებულ ძირითად გამოწვევებზე ისაუბრეს.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა საქართველოში, წითელი ჯვრის 2017-2021 წლების სტრატეგია. საუბარი შეეხო 2019 წლის სამარხების გათხრისა და ექსჰუმაციების გეგმის შესახებ" გეგმასაც, როგორც ოკუპირებულ ასევე საქართველოს კონტროლირებად ტერიტორიაზე.
შეხვედრისას სახელმწიფო მინისტრმა და წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტის წარმომადგენლებმა სამარხების მოძიების პროცესში მხარეების აქტიურ ჩართულობასა და ინფორმაციის გაცვლაზე გაამახვილეს ყურადღება.

Государственный министр встретилась с представителями Международного комитета Красного Креста в Грузии. На встрече стороны обсудили важность развития возможностей для поиска без вести пропавших лиц и в дальнейшем  улучшения процесса идентификации, а также основные вызовы существующие в этом направлении.
На встрече рассмотрели стратегию Красного Креста в Грузии на 2017-2021 годы. В ходе обсуждения был затронут план эксгумации на 2018 год как на оккупированной, так и контролируемой Грузией территории. На встрече Государственный министр и представители Международного комитета Красного Креста обратили внимание на активное участие и обмен информацией сторон в процессе поиска захоронений.