სახელმწიფო მინისტრი საქართველოში წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტის წარმომადგენლებს შეხვდა. შეხვედრაზე მხარეებმა, უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოძიებისა და შემდგომი იდენტიფიკაციის პროცესის გაუმჯობესებისთვის ადგილობრივი შესაძლებლობების განვითარების მნიშვნელობაზე და ამ მიმართულებით არსებულ ძირითად გამოწვევებზე ისაუბრეს.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა საქართველოში, წითელი ჯვრის 2017-2021 წლების სტრატეგია. საუბარი შეეხო 2019 წლის სამარხების გათხრისა და ექსჰუმაციების გეგმის შესახებ" გეგმასაც, როგორც ოკუპირებულ ასევე საქართველოს კონტროლირებად ტერიტორიაზე.
შეხვედრისას სახელმწიფო მინისტრმა და წითელი ჯვრის საერთაშორისო კომიტეტის წარმომადგენლებმა სამარხების მოძიების პროცესში მხარეების აქტიურ ჩართულობასა და ინფორმაციის გაცვლაზე გაამახვილეს ყურადღება.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality met with the representatives of the International Committee of the Red Cross in Georgia. At the meeting participants discussed the importance of the development of local capabilities and the main challenges in this direction for improving the process of identification of missing persons.
At the meeting 2017-2021 Strategy of the Red Cross for Georgia was discussed. The discussion touched upon the 2019 excavations and exhumations plan on the occupied and on the controlled by the Government of Georgia territory.
During the meeting the State Minister and the representatives of the International Committee of the Red Cross paid attention to the issue of the active involvement and exchange of information on the burial process.