შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი პანკისის ხეობიდან და ქვემო ქართლიდან ახალგაზრდებს შეხვდა და მათთან სამოქალაქო ინტეგრაციის მიმართულებით სახელმწიფოს პოლიტიკისა და უახლოესი გეგმების შესახებ ისაუბრა.
ახალგაზრდებმა სახელმწიფო მინისტრს საკუთარი მოსაზრებები გაუზიარეს და მათთვის აქტუალური თემების, მათ წინაშე მდგარი გამოწვევების შესახებ კითხვები დასვეს. გაიმართა დისკუსია.
„ მიხარია, რომ ასეთი აქტიური და კვალიფიციური ახალგაზრდები არიან, რომელთაც აქვთ გეგმები, ხედვები, იდეები, კითხვები და ასევე რეკომენდაციები. ვაპირებ, რომ მომავალში აქტიური კომუნიკაცია გავაგრძელო. ასეთი ტიპის შეხვედრა შერეული შემადგენლობით ფაქტობრივად პირველად შედგა და მგონია, რომ თითოეული მსგავსი ტიპის აქტივობა, რომელიც მიმართულია ერთის მხრივ ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდების გააქტიურებისა და მეტად ჩართულობისაკენ და მეორეს მხრივ, ამ გზით კონკრეტულ რეგიონებში ხელშესახები, პოზიტიური ცვლილებების გატარებისაკენ, უნდა წავახალისოთ. ყოველი ასეთი შეხვედრა დაკავშირებულია საქმესთან, ჩვენ კონკრეტულ ნაბიჯებს ვდგამთ და იმედი გვაქვს, რომ ასეთი ძალისხმევა ხელს შეუწყობს თითოეული ჩვენი მოქალაქის თანასწორობის პრინციპის დაცვასა და ქვეყნის ცხოვრების ყველა სფეროში მეტად ჩართვას“, - განაცხადა ქეთევან ციხელაშვილმა.
შეხვედრა ადამიანის უფლებების სწავლებისა და მონიტორინგის ცენტრის (EMC) მიერ იყო ორგანიზებული და მას EMC-ს მხარდაჭერით მოქმედი კრიტიკული სკოლის მონაწილეები ესწრებოდნენ.

The State Minister for Reconciliation and Civic Equality Ketevan Tsikhelashvili met with young people from Pankisi Gorge and Kvemo Kartli and discussed with them the State policy and nearest plans for civil integration.
Young people shared their opinions with the State Minister and asked questions about the issues and the challenges they face. The discussion was held.
"I am glad that such active and qualified young people have plans, visions, ideas, questions and recommendations. I am going to continue an active communication in the future. This kind of meeting was held for the first time and I believe that each such activity is directed towards involving young people from ethnic minorities on one hand and encouraging them to make positive changes in specific regions in this way. We hope that such efforts will contribute to the protection of the principle of equality of each citizen and to engage more youth in all spheres", - said Ketevan Tsikhelashvili.
The meeting was organized by the Human Rights Education and Monitoring Center (EMC) and was attended by the participants of the critical school, supported by EMC.