საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ იყო საუბრის მთავარი თემა შეხვედრაზე, რომელიც შერიგების ადა სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრმა ქეთევან ციხელაშვილმა არასამთავრობო ორგანიზაციის „The Heritage Foundation“ საგარეო პოლიტიკის ცენტრის დირექტორთან, ლიუკ კოფისთან გამართა.
სახელმწიფო მინისტრმა დეტალურად მიმოიხილა ინიციატივის არსი და სიკეთეები, რომელთაც იგი მოიცავს. ისაუბრა  იმ სარგებელზე, რომელსაც ოკუპირებულ ტერიტორიაზე  და გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრები მოსახლეობა მის ფარგლებში მიიღებს. საუბარი აგრეთვე შეეხო პროექტებს, რომელთა მიზანიც კონფლიქტით დაზარალებული ადამიანების მხარდაჭერაა გამყოფი ხაზების ორივე მხარეს.
მხარეებმა  ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაციაც მიმოიხილეს. სახელმწიფო მინისტრმა ყურადღება გაამახვილა იმ რთულ პირობებზე, რომელში ცხოვრებაც აფხაზეთსა და ცხინვალის რეგიონში მოსახლეობას უწევს. ისაუბრა გამყოფი ხაზების გასწვრივ მცხოვრები ადამიანების გამოწვევებზე და პრობლემებზე, რომელთაც თავისუფალი მიმოსვლის შეზღუდვა ქმნის.
ქეთევან ციხელაშვილმა სტუმარს ეთნიკური უმცირესობების მდგომარეობის შესახებაც მიაწოდა ინფორმაცია. გააცნო სახელმწიფოს პოლიტიკა მათი უფლებების დაცვასთან დაკავშირებით. ისაუბრა არსებულ პროგრესსა და იმ გამოწვევებზე, რომელთა წინაშეც ქვეყანა ჯერ ისევ დგას. შეხვედრის ბოლოს მხარეებმა ურთიერთობის გაღრმავების სურვილი გამოთქვეს. დაისახა კონკრეტული გეგმები.

Мирная инициатива Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему» была основной темой встречи, которую провела Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили с директором Центра внешней политики неправительственной организации «The Heritage Foundation» Люком Коффи.
На встрече Государственный министр детально рассмотрела суть и преимущества инициативы. А также говорила о благах, которое население, проживающее на оккупированных территориях и вдоль разделительной линии, получит в рамках инициативы. На встрече обсудили проекты,  направленные на поддержку пострадавшего от конфликта населения по обе стороны от разделительной линии. Стороны также обсудили ситуацию на оккупированных территориях.
Государственный министр подчеркнула те сложные условия, в которых приходится жить населению Абхазии и Цхинвальского региона. На встрече Кетеван Цихелашвили говорила о вызовах и проблемах населения, проживающего вдоль разделительной линии, вызванных ограничением свободного передвижения. Государственный министр проинформировала директора Центра внешней политики о положении представителей этнических меньшинств, ознакомила с государственной политикой в отношении защиты их прав.
Кетеван Цихелашвили говорила о существующем прогрессе и вызовах, стоящих перед страной. В конце встречи стороны выразили желание продолжить сотрудничество, были определены конкретные планы.