შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრი ქეთევან ციხელაშვილი ფრიდრიხ ნაუმანის ფონდის დირექტორთა საბჭოს ვიცე-პრეზიდენტს საბინა ლოიტჰოიზერ-შნარენბერგერს შეხვდა.
შეხვედრის მთავარი თემა საქართველოს მთავრობის სამშვიდობო ინიციატივა „ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ იყო, რომელიც აქტიური იმპლემენტაციის პროცესშია. სახელმწიფო მინისტრმა მისი განხორციელების მიმდინარეობა მიმოიხილა და დეტალურად ისაუბრა იმ სიკეთეებზე, რომელთაც ინიციატივა გულისხმობს. ხაზი გაესვა ამ პროცესში პარტნიორების მხარდაჭერის როლსა და მნიშვნელობას.
ფრიდრიხ ნაუმანის ფონდის დირექტორთა საბჭოს ვიცე-პრეზიდენტი ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებული სიტუაციითაც დაინტერესდა. ქეთევან ციხელაშვილმა მას ინფორმაცია მიაწოდა ცხინვალის რეგიონსა და აფხაზეთში მცხოვრები მოსახლეობის მდგომარეობასა და სირთულეებზე, რომელთაც გადაადგილების თავისუფლების შეზღუდვა იწვევს. აღნიშნეს ადამიანის უფლებების უხეში დარღვევის ფაქტები.

Государственный министр Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Кетеван Цихелашвили встретилась с вице-президентом Совета директоров Фонда Фридриха Науманна - Сабиной Лойтхойссер-Шнарренбергер.
Основной темой встречи была инициатива Правительства Грузии «Шаг к лучшему будущему», которая находится в процессе активной реализации. На встрече Государственный министр рассмотрела ход реализации инициативы и детально отметила исходящие из инициативы преимущества. Была подчеркнута роль и важность поддержки партнеров в этом процессе.
Вице-президент Совета директоров Фонда Фридриха Науманна заинтересовалась существующей ситуацией на оккупированных территориях Грузии. Кетеван Цихелашвили проинформировала вице-президента Совета директоров о положении и трудностях населения, проживающего в Абхазии и Цхинвальском регионе, которые вызванны ограничением свободного передвижения. На встрече были отмечены факты грубого нарушения прав человека.