ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტები, მდინარე ენგურზე გადასასვლელის ჩაკეტვა და ჟენევის მოლაპარაკებები საუბრის მთავარი თემა იყო სახელმწიფო მინისტრისა და ჟენევის მოლაპარაკებებში გაეროს წარმომადგენლის ჯიჰან სულთანოღლუს შეხვედრისას.
ქეთევან ციხელაშვილმა გაეროს წარმომადგენელს ოკუპირებულ რეგიონებში არსებული ვითარება, მათ შორის საოკუპაციო რეჟიმის მიერ დაწესებული შეზღუდვების შესახებ დეტალურად გააცნო. საუბარი შეეხო ჟენევაში გამართული მოლაპარაკებების 48-ე რაუნდსაც, შეხვედრის მონაწილებაა ერთხმად აღნიშნეს არსებული ფორმატის მნიშვნელობა მოლაპარაკებების პროცესში.
ქეთევან ციხელაშვილმა ჟენევის მოლაპარაკებებში გაეროს წარმომადგენელს სამშვიდობო ინიციატივის,, ნაბიჯი უკეთესი მომავლისკენ“ ფარგლებში განხორციელებული პროგრამების შესახებ ინფორმაცია მიაწოდა.
სახელმწიფო მინისტრმა აღნიშნა, რომ ოკუპირებულ რეგიონებში მცხოვრები მოსახლების მხრიდან სამშვიდობო პროგრამის მიმართ ინტერესი დიდია, რასაც საგანმანათლებლო პროგრამაში ჩართული ახალგაზრდების რაოდენობაც ადასტურებს.

The facts of human rights violations, the closure of the Enguri River so-called checkpoint and the Geneva International Discussions (GID) – these are the main
topics of the meeting between the State Minister for Reconciliation and Civic Equality and the UN Representative Cihan Sultanoglu at the GID.
Ketevan Tsikhelashvili talked about the situation in the occupied regions, including the restrictions imposed by the occupational regime. The conversation touched upon the 48th round of negotiations in Geneva, the importance of the existing format in the discussions was underlined.
The State Minister informed the UN representative about the programs implemented within the framework of the peace initiative "A Step to a Better Future".
Ketevan Tsikhelashvili noted that there is a great interest from the population living in the occupied regions towards this peace program and this is confirmed by the number of young people involved in the educational program.