ქალაქ რუსთავში სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციასთან არსებული საზოგადოებრივი საკონსულტაციო საბჭოს სხდომა გაიმართა
23 ივლისი 2019
ქალაქ რუსთავში სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციასთან არსებული საზოგადოებრივი საკონსულტაციო საბჭოს სხდომა გაიმართა, რომელშიც მონაწილეობა რეგიონში მოქმედმა არასამთავრობო ორგანიზაციებმა, თემის ლიდერებმა, საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენლებმა, თვითმმართველობის წარმომადგენლებმა და ომბუდსმენის აპარატის წევრებმა მიიღეს.
საზოგადიებრივი საკონსულტაციო საბჭოს სხდომის მონაწილეებს სიტყვით სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ მიმართა. ლია გიგაურმა სახელმწიფოს მხრიდან სამოქალაქო ინტეგრაციის კუთხით გადადგმულ ნაბიჯებზე ისაუბრა და შეხვედრის მონაწილეებს მინისტრის აპარატის გეგმები გააცნო.
შეხვედრა დისკუსიის რეჟიმში მიმდინარეობდა. საბჭოს სხდომის მონაწილეებმა ეთნიკური უმცირესობების ინტეგრაციის მიმართულებით არსებულ გამოწვევებზე და ამ გამოწვევების დაძლევის გზებზე ისაუბრეს.
სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციასთან არსებული საზოგადოებრივი საკონსულტაციო საბჭო, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით 2016 წელს შეიქმნა.

В городе Рустави состоялось заседание Общественно-консультативного совета при администрации губернатора, в котором приняли участие региональные НПО, лидеры общин, представители образовательного сектора, самоуправления и сотрудники Аппарата омбудсмена.
К участникам заседания Общественно - консультативного совета обратилась и заместитель государственного министра. Лия Гигаури рассказала о шагах, предпринятых государством в направлении гражданской интеграции и представила участникам планы Аппарата госминистра.
Встреча прошла в формате дискуссии. Участники Совета обсудили проблемы интеграции этнических меньшинств и пути их преодоления.
Общественно-консультативный совет при Администрации губернатора был создан в 2016 году по инициативе Аппарата государственного министра Грузии по примирению и гражданскому равноправию.