ქალაქ რუსთავში სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციასთან არსებული საზოგადოებრივი საკონსულტაციო საბჭოს სხდომა გაიმართა
23 ივლისი 2019
ქალაქ რუსთავში სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციასთან არსებული საზოგადოებრივი საკონსულტაციო საბჭოს სხდომა გაიმართა, რომელშიც მონაწილეობა რეგიონში მოქმედმა არასამთავრობო ორგანიზაციებმა, თემის ლიდერებმა, საგანმანათლებლო სფეროს წარმომადგენლებმა, თვითმმართველობის წარმომადგენლებმა და ომბუდსმენის აპარატის წევრებმა მიიღეს.
საზოგადიებრივი საკონსულტაციო საბჭოს სხდომის მონაწილეებს სიტყვით სახელმწიფო მინისტრის მოადგილემ მიმართა. ლია გიგაურმა სახელმწიფოს მხრიდან სამოქალაქო ინტეგრაციის კუთხით გადადგმულ ნაბიჯებზე ისაუბრა და შეხვედრის მონაწილეებს მინისტრის აპარატის გეგმები გააცნო.
შეხვედრა დისკუსიის რეჟიმში მიმდინარეობდა. საბჭოს სხდომის მონაწილეებმა ეთნიკური უმცირესობების ინტეგრაციის მიმართულებით არსებულ გამოწვევებზე და ამ გამოწვევების დაძლევის გზებზე ისაუბრეს.
სახელმწიფო რწმუნებულის ადმინისტრაციასთან არსებული საზოგადოებრივი საკონსულტაციო საბჭო, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ინიციატივით 2016 წელს შეიქმნა.

The meeting of the Public Advisory Council under the State Governors administration was held in Rustavi. The meeting was attended by the representatives of the NGOs, community leaders, educational and self-government representatives, members of the Ombudsman's Office.
The Deputy State Minister addressed the participants of the meeting. Lia Gigauri talked about the steps taken by the state towards civil integration and introduced participants the plans of the Office of the State Minister.
The meeting was held in the discussion mode. Participants of the Council discussed the challenges of integration of ethnic minorities and the ways of overcoming these challenges.
The Public Advisory Council under the State Governors administration was created in 2016 by the initiative of the Office of the State Minister for Reconciliation and Civic Equality.