შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფლებში - წერეთელი, თამარისი, ყიზილაჯლო და წითელისოფელი
იმყოფებოდა, სადაც  ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა.
საინფორმაციო შეხვედრებზე, რომელსაც საკანონმდებლო ორგანოსა და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებიც ესწრებოდნენ,   რეგიონში არსებული ვითარება და პრობლემები განიხილეს.
ადგილობრივებმა, მათ შორის ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებმა,  დეტალურად ისაუბრეს მათ საჭიროებებზე. ხელისუფლების წარმომადგენლებმა თითოეულ კითხვას ამომწურავად უპასუხეს.
„ჩვენ უკვე ჩავატარეთ საინფორმაციო შეხვედრები სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში. ეს ძალიან მნიშვნელოვანია, რადგან საშუალება გვეძლევა თავად მოსახლეობისაგან მივიღოთ ინფორმაცია მათი პრობლემების შესახებ. დღეს ჩვენ მოვისმინეთ შეფასებები მიმდინარე პროექტებთან დაკავშირებით და ერთად განვსაზღვრეთ ახალი პრიორიტეტები“, - განაცხადა ლია გიგაურმა.

Deputy State Minister for Reconciliation and Civic Equality Lia Gigauri visited the villages of Tsitelisopeli, Tsereteli, Tamarisi and Kizilajlo of Marneuli municipality where she met with the local population.
During the informational meetings attended by the representatives of the legislative power and the local self-government, the situation and problems in the region were discussed.
Locals, including the representatives of ethnic minorities, spoke in detail about their needs. Government officials answered their question thoroughly.
“We have already held informational meetings in different municipalities. This is very important as it enables us to get information from the population about their problems. Today we listened to the evaluations of the ongoing projects and jointly identified new priorities”, - said Lia Gigauri.