შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე ლია გიგაური მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფლებში - წერეთელი, თამარისი, ყიზილაჯლო და წითელისოფელი
იმყოფებოდა, სადაც  ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა.
საინფორმაციო შეხვედრებზე, რომელსაც საკანონმდებლო ორგანოსა და ადგილობრივი თვითმმართველობის წარმომადგენლებიც ესწრებოდნენ,   რეგიონში არსებული ვითარება და პრობლემები განიხილეს.
ადგილობრივებმა, მათ შორის ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენლებმა,  დეტალურად ისაუბრეს მათ საჭიროებებზე. ხელისუფლების წარმომადგენლებმა თითოეულ კითხვას ამომწურავად უპასუხეს.
„ჩვენ უკვე ჩავატარეთ საინფორმაციო შეხვედრები სხვადასხვა მუნიციპალიტეტში. ეს ძალიან მნიშვნელოვანია, რადგან საშუალება გვეძლევა თავად მოსახლეობისაგან მივიღოთ ინფორმაცია მათი პრობლემების შესახებ. დღეს ჩვენ მოვისმინეთ შეფასებები მიმდინარე პროექტებთან დაკავშირებით და ერთად განვსაზღვრეთ ახალი პრიორიტეტები“, - განაცხადა ლია გიგაურმა.

Заместитель государственного министра Грузии по вопросам примирения и гражданского равноправия Лия Гигаури посетила сёла Церетели, Тамариси, Кизиладжло и Цителисопели Марнеульского муниципалитета, где встретилась с местным населением.
На информационной встрече, в которой приняли участие представители законодательной власти и местного самоуправления, обсудили существующую в регионе ситуацию и проблемы.
Местные жители, в том числе представители этнических меньшинств, детально рассказали о своих потребностях. Представители власти исчерпывающе ответили на все вопросы.
«Мы уже провели информационные встречи в разных муниципалитетах. Это очень важно, так как мы можем получить информацию о проблемах непостредственно от населения. Сегодня мы выслушали оценки о текущих проектах и вместе наметили новые приоритеты», - заявила Лиа Гигаури.